Wybory prezydenta Barcy wokół tematu Neymara

Neymar
Neymar fot. Grigoriy Sisoev / Sputnik/ Hepta / Sport Pict

Kataloński Sport donosi, że walka o prezydenturę w FC Barcelonie może skupić się wokół tematu Neymara. Nowy sternik klubu może zadeklarować, że zawalczy o pozyskanie Brazylijczyka z Paris Saint-Germain.

Czytaj dalej…

Choć Neymar opuścił Camp Nou zaledwie trzy lata temu, nieustannie pojawiają się spekulacje łączące go z powrotem do dawnego klubu. Zdaniem mediów w Katalonii rzeczywiście coś jest na rzeczy. Brazylijczyk miałby być pierwszym wyborem Barcy, gdyby latem przyszłego roku do Manchesteru City odszedł Lionel Messi.

Kataloński Sport idzie nawet dalej. Sugeruje bowiem, że temat Neymara może być kluczowy w kontekście wyborów nowego prezydenta Barcelony. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się pod koniec stycznia. Kandydaci na sternika klubu mogą w czasie prowadzenia kampanii prześcigać się w pomysłach na to, w jaki sposób pozyskać Neymara. Zwłaszcza, że jego umowa z Paris Saint-Germain wygasa latem 2022 roku.

W 2021 roku transfer Neymara?

Dziennikarze zauważają, że jeśli paryżanie chcieliby na Brazylijczyku zarobić, to musieliby sprzedać go w styczniu lub po zakończeniu sezonu. A warto przypomnieć, że przed trzema laty płacili za niego aż 222 miliony euro. Trudno więc wyobrazić sobie scenariusz, w którym Francuzi czekają do wygaśnięcia kontraktu swojego gwiazdora, by pozwolić mu odejść bez sumy odstępnego.

Zgrzytem w całej sprawie może być to, że Neymar prowadzi obecnie z Dumą Katalonii batalię sądową. Zawodnik oczekuje od działaczy aż 44 milionów euro odszkodowania. Twierdzi bowiem, że pieniądze te mu się należały z racji podpisanego z Barcą kontraktu, mimo że odszedł do Paris Saint-Germain. Media sugerują, że w przypadku możliwego transferu na Camp Nou topór wojenny w tej sprawie mógłby zostać szybko zakopany.

Komentarze