Wysiłki Barcy ws. pozyskania Lautaro Martineza spełzną na niczym?

Lautaro Martinez
Lautaro Martinez fot. Grzegorz Wajda

Najnowsze doniesienia mediów wskazują, że maleją szansę FC Barcelony na pozyskanie latem Lautaro Martineza. Wpływ na taki rozwój sytuacji mają mieć trudności finansowe klubu z Katalonii, co ma być następstwem pandemii koronawirusa, czytamy na łamach Daily Mail.

Czytaj dalej…

Argentyński napastnik od dłuższego czasu łączony jest przez media z przeprowadzką do mistrzów Hiszpanii. Kłopotem w finalizacji transakcji może być jednak suma odstępnego. W kontrakcie Lautaro Martineza zawarta jest bowiem klauzula odstępnego, która kształtuje się w wysokości 120 milionów.

Przez pandemię koronawirusa do pandemii gospodarczej?

Nie jest tajemnicą, że sternicy Blaugrany w ramach rozliczenia za transfer piłkarza byliby gotowi na oddanie do Interu swoich piłkarzy. Najczęściej przy tego typu rozwiązaniu słychać doniesienia, że do mediolańskiej drużyny mieliby trafić Ivan Rakitić i Arturo Vidal. Żadne szczegóły w tej kwestii nie zostały jednak ustalone.

Przypomnijmy, że argentyński napastnik trafił do Interu latem 2018 roku z Racingu Club za 25 milionów euro. W trakcie sezonu 2019/2020 zawodnik wystąpił łącznie w 31 spotkaniach, notując w nich 16 trafień i cztery asysty.

Komentarze