Żądania finansowe Pogby zbyt wysokie dla Realu?

Paul Pogba
Paul Pogba fot. Grzegorz Wajda

Wciąż nie milkną spekulacje związane z przyszłością Paula Pogby. Najbardziej zdeterminowanymi klubami w sprawie pozyskania reprezentanta Francji wydają się decydenci Juventusu FC i Realu Madryt, wierząc medialnym doniesieniom. Daily Mail sugeruje jednak, że dla hiszpańskiego klubu kłopotem mogą być zarobki zawodnika.

Czytaj dalej…

Pogba ma kontrakt ważny z Czerwonymi Diabłami do końca czerwca 2021 roku. W umowie zapisana jest też opcja przedłużenia umowy o rok, co na dzisiaj wydaje się jednak mało prawdopodobne.

W związku z powyższym wielce prawdopodobne, że mistrz świata z 2018 roku w trakcie najbliższego lata zmieni klub. Angielscy dziennikarze przekonują, że zawodnik może nie zasilić szeregów Los Blancos, gdyż kłopotem mogą być apanaże Pogby.

Kłopotem dla Królewskich spełnienie oczekiwań finansowych

Reprezentant Francji aktualnie może liczyć na zarobki w wysokości 15 milionów funtów rocznie w szeregach Man Utd. Co prawda ani Juve, ani Real nie będą w stanie dorównać takim warunkom. W każdym razie za powrotem piłkarza do Włoch przemawiać może fakt, że obcokrajowcy w tym kraju mogą przez pierwsze kilka lat liczyć na opłacanie niższych podatków, co może być zachęcające dla “Pogbooma” na powrót do Juve.

W trakcie kampanii 2019/2020 francuski pomocnik wystąpił zaledwie w ośmiu meczach, notując w nich dwie asysty.

Komentarze