Parejo i Coquelin zasilą Villarreal. Transferowa okazja

La Liga
La Liga

Dani Parejo i Francis Coquelin jeszcze w tym tygodniu powinni zostać nowymi zawodnikami Villarreal. Żółte Łodzie Podwodne miały już dojść w tej sprawie do porozumienia z przedstawicielami Valencii, w której zawodnicy występowali do tej pory. Sami piłkarze również mieli ustalić z klubem z El Madrigal warunki indywidualnych kontraktów.

Czytaj dalej…

Villarreal skorzysta z okazji

Wszystko wskazuje na to, że Villarreal pozyska obu zawodników na bardzo atrakcyjnych warunkach. Kwota transferu obu zawodników ma nie przekroczyć 20 milionów euro, podczas gdy dziennik AS informuje, że jest ona bliższa nawet 10 milionom euro. Nie ma wątpliwości, że jest transferowa okazja. Jest to związane z faktem, że Valencia znacząco chce obniżyć budżet płacowy na najbliższy sezon, co sprawia, że jest zmuszona do pozbycia się kilku najlepiej zarabiających zawodników.

Parejo i Coquelin w Villarreal mają zachować swoje wynagrodzenia, a podpisane kontrakty mają obowiązywać odpowiednio przez trzy i cztery lata.

Finalizacja transferu w tym tygodniu

Obaj zawodnicy w poniedziałek zameldowali się w Paternie, gdzie mają przejść zorganizowane przez Valencię badania medyczne, ale niewykluczone, że będzie to ich ostatnia aktywność w klubie Estadio Mestalla. Parejo miał już nawet zostać poinformowany, że nie weźmie udziału w pierwszych zajęciach zespołu, które odbędą się w środę. Tego samego dnia przygotowania do nowego sezonu rozpocznie Villarreal i niewykluczone, że obaj zawodnicy pojawią się na treningu zespołu prowadzonego przez Unaia Emery’ego.

Kolejne wzmocnienia Villarreal

Sprowadzenie Coquelina i Parejo nie będzie jedynym wzmocnieniem drużyny z El Madrigal. W nadchodzącym sezonie drużynę Villarreal reprezentować ma również utalentowany Japończyk Takefusa Kubo, który zostanie wypożyczony z Realu Madryt.

Komentarze