Trener Athletic Bilbao: zwycięstwo nad Realem zawsze daje satysfakcję

Marcelino Garcia Toral
Marcelino Garcia Toral fot. PressFocus

Superpuchar Hiszpanii w powszechnej opinii nie jest traktowany poważnie przez czołowe ekipy z La Liga. Potwierdzeniem tej tezy jest to, że w czwartkowy wieczór z rozgrywkami pożegnał się Real Madryt. Pech stołecznej ekipy okazał się natomiast szczęściem Athletic Bilabo. Po zakończeniu meczu radości z awansu do finału nie krył opiekun Basków.

Superpuchar Hiszpanii trafi zatem do FC Barcelony klub Athletic Bilabo, które w niedzielny wieczór skonfrontują ze sobą swoje siły. W roli faworyta do tej potyczki przystąpi ekipa z Camp Nou. Niemniej zespół z San Mames nie zamierza tanio sprzedać skóry.

– Zwycięstwo z Realem Madryt zawsze daje ogromną satysfakcję. Praca zawodników była niezwykła, mając na uwadze ich zaangażowanie. Jestem bardzo zadowolony z postawy swoich piłkarzy – mówił Marcelino cytowany przez Football Espana.

– Wykorzystaliśmy czas na pracę, dając zawodnikowi wsparcie zarówno zbiorowe, jak i indywidualne. Mieliśmy szczęście, że udało nam się uniknąć gry przeciwko Atletico Madryt. Dzięki temu mogliśmy się lepiej przygotować do półfinałowego meczu – kontynuował opiekun Basków.

– Naszym planem na grę była gra pressingiem, tam, gdzie w danym momencie znajdowała się piłka. Myślę, że nasi środkowi pomocny odegrali kluczowe role w wywieraniu presji na rywali – przekonywał Marcelino.

– Świetnie spisała się też nasza defensywa. Jednocześnie wykorzystywaliśmy swoje możliwości do gry z kontry. Co prawda brakowało nam nieco pewności siebie przy rozgrywaniu piłki, ale wiem, że nie możemy mieć od razu wszystkiego – podsumował opiekun Athletic Bilbao.

Finał Supercopa de Espana rozegrany zostanie w niedzielę na stadionie w Sewilli. Areną zmagań Barcy i Basków będzie Estadio Olimpico de Sevilla.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze