Enrique: nie widzę dla Fatiego miejsca w kadrze

Ansu Fati
Ansu Fati Pressfocus

Luis Enrique w piątek podał kadrę na najbliższe mecze Ligi Narodów. W składzie Hiszpanii zabrakło miejsca dla Ansu Fatiego. Trener La Furia Roja wytłumaczył mediom decyzję o braku powołania dla skrzydłowego Barcelony.

  • Ansu Fati latem uporał się już z kontuzjami i do nowego sezonu przystąpił w pełni sił
  • Skrzydłowy FC Barcelony nie znalazł się mimo wszystko w kadrze Hiszpanii na najbliższe mecze
  • Trener La Furia Roja wytłumaczył decyzję o braku powołania dla 19-latka

Fati potrzebuje wciąż czasu na powrót do najwyższej dyspozycji

W trakcie najbliższej przerwy reprezentacyjnej Hiszpania zmierzy się w Lidze Narodów ze Szwajcarią i Portugalią. W piątek poznaliśmy oficjalną kadrę Hiszpanów na te starcia. Zabrakło w niej miejsca dla Ansu Fatiego, który wrócił już do pełnej sprawności i regularnie dostaje szanse w barwach FC Barcelony.

O powody takiej decyzji zapytany podczas wywiadu został Luis Enrique. Będący fanem talentu Fatiego szkoleniowiec zapowiedział, że 19-latek może jeszcze znaleźć się w kadrze na Mistrzostwa Świata w Katarze.

– Mam nadzieję, że Ansu wróci na swój najwyższy poziom, ale na dzień dzisiejszy nie widzę dla niego miejsca w kadrze. Liczę na to, że w ciągu miesiąca wróci do formy. Jest obecnie na etapie zdobywania pewności siebie. Mamy względem niego wysokie oczekiwania i mamy nadzieję, że uda mu się im sprostać – stwierdził Enrique.

Ostatni mecz dla reprezentacji Hiszpanii Ansu Fati rozegrał w październiku 2020 roku. Od tamtej pory z powodu problemów zdrowotnych nie udało mu się uzyskać powołania.

Czytaj też: Dziennik dementuje – nie ma porozumienia między Barceloną i Atletico

Komentarze