FC Barcelona wypożyczyła Portugalczyka do Premier League

Trincao
Trincao PressFocus

Francisco Trincao nadchodzący sezon spędzi na boiskach Premier League. FC Barcelona w opublikowanym w niedzielę oficjalnym komunikacie poinformowała o wypożyczeniu utalentowanego Portugalczyka do Wolverhamptonu Wanderers.

  • Trincao po zaledwie roku odchodzi z Barcelony
  • 21-letni Portugalczyk został wypożyczony na rok do Wolverhamptonu Wanders
  • W umowie znalazła się również opcja definitywnego transferu

Trincao opuszcza Barcelonę

21-letni Portugalczyk pozostanie w zespole z Molineaux najbliższy sezon. Umowa wypożyczenia obowiązywać będzie do 30 czerwca 2022 roku, ale znalazła się w niej również opcja definitywnego transferu. Jeżeli przedstawiciele Wolverhamptonu będą zainteresowani wykupieniem Portugalczyka, będą musieli wyłożyć 25 milionów funtów.

– Jest naprawdę ekscytującym zawodnikiem. To pozycja, na której chcieliśmy zwiększyć konkurencję. Myślę, że kibice będą zadowoleni oglądając jego grę, bardzo dobrze prezentuje się z piłką i jest bardzo kreatywny – powiedział dyrektor techniczny klubu Scott Sellars.

– Obserwowaliśmy go bardzo mocno, szczególnie w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Był na naszym celowniku od dłuższego czasu. Ma mnóstwo jakości. Samo przejście z Bragi do Barcelony pokazuje, jaki ma potencjał. Ma 21 lat i rozegrał już sporo spotkań w La Liga, więc uważamy, że jest gotowy na Premier League – dodał.

Trincao żegna się tym samym z katalońskim klubem po zaledwie roku. W sierpniu ubiegłego roku trafił do Dumy Katalonii za 31 milionów euro ze Sportingu Braga. W sezonie 2020/21 wystąpił łącznie w 42 spotkaniach drużyny prowadzonej przez Ronalda Koemana, zdobywając trzy gole i dokładając do tego dwie asysty. Na boiskach La Liga wystąpił 28 razy.

Zobacz także: Potwierdziły się najgorsze obawy w sprawie skrzydłowego Barcelony

Komentarze