Trwa zła seria Celty

W ostatnim sobotnim spotkaniu 20. kolejki La Liga, Valencia pokonała na wyjeździe Celtę Vigo 2:1 (0:1). Do przerwy Celestes prowadzili po trafieniu Araujo, ale w drugiej połowie wynik na swoją korzyść odwrócili goście – najpierw wyrównał Torres, a komplet punktów Nietoperzom zapewnił Rodrigo.

Na trzy zmiany po porażce z Rayo zdecydował się trener Cardoso – miejsca Cabrala, Yokuslu i Beltrana zajęli Roncaglia, Lobotka i Sisto. Po wystawieniu głównie rezerw w Pucharze Króla, trener Marcelino wrócił do ligowej jedenastki, dokonującej jednej korekty po remisie z Realem Valladolid – zamiast Wassa, na murawę wybiegł Coquelin.

Na pierwszą wartą odnotowania sytuację trzeba było poczekać blisko pół godziny – Santi Mina pędził w kierunku bramki, ale w decydującym momencie stracił futbolówkę, a dobijający Rodrigo trafił w jednego z obrońców. Chwilę później, Blanco wybronił za to uderzenie Solera.

W kolejnych minutach inicjatywę przejęli gospodarze – pierwszy groźny strzał oddał Sisto, a później efektowną robinsonadą po próbie Boufala popisał się Neto. W 40. minucie, Celestes otworzyli jednak wynik – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę do siatki głową skierował Araujo.

Po zmianie stron dziać zaczęło się dopiero w ostatnich 20 minutach – jako pierwsi zaatakowali gospodarze, ale uderzenie Mendeza wybronił Neto. W 71. minucie do wyrównania doprowadziły za to Nietoperze – po centrze z lewego skrzydła, futbolówkę w szesnastce opanował Torres, który uderzeniem z zewnętrznej części stopy pokonał Rubena Blanco.

Podopieczni trenera Marcelino ruszyli za ciosem i w końcówce odwrócili wynik na swoją korzyść – Blanco najpierw poradził sobie jednak z uderzeniami Santiego Miny i Garay’a, ale w 84. minucie był już bezradny. Z piłką w pole karne wbiegł Gameiro, który wystawił ją do Rodrigo, a ten z najbliższej odległości posłał ją do pustej bramki.

Kiedy następne mecze?

Dzięki dzisiejszej wygranej, Valencia awansowała na siódme miejsce w tabeli – Celta po czwartej porażce z rzędu, znajduje się aktualnie tuż nad strefą spadkową. W następnej kolejce, Los Che zmierzą się z Villarrealem, natomiast Celta podejmie Real Valladolid.

Celta Vigo – Valencia CF 1:2 (1:0)

1:0 Araujo 40′
1:1 Torres 71′
1:2 Rodrigo 84′