Real szykuje się na letnie wietrzenie składu

Gareth Bale i Isco
Gareth Bale i Isco Pressfocus

Latem Real Madryt szykuje się do poważnego wietrzenia szatni. Klub ma opuścić przynajmniej trzech piłkarzy. W kolejce do odejścia są Bale, Isco i Marcelo. Królewscy chcą w ten sposób zaoszczędzić nieco na pensję dla Kyliana Mbappe, która ma być rekordowa.

  • Real Madryt planuje latem pozbyć się kilku zbędnych piłkarzy
  • Do opuszczenia zespołu szykowani są Bale, Isco i Marcelo
  • Klub chce w ten sposób odciążyć budżet płacowy przed przybyciem Mbappe

Mbappe wart co najmniej trzech piłkarzy

Carlo Ancelotti jest w tym sezonie w czołówce trenerów La Liga, którzy stosują najmniej rotacji. W składzie Realu Madryt jest wielu zawodników, którzy nie liczą się w planach trenera i niemal nie pojawiają na boisku. Do tej grupy należą między innymi Marcelo, Isco i Gareth Bale. Ich pensje, a zwłaszcza zarobki Walijczyka mocno obciążają budżet i są niewspółmierne do wkładu w wyniki.

Latem do Realu ma się przenieść Kylian Mbappe, dla którego Florentino Perez szykuje lukratywny kontrakt z zarobkami sytuującymi go najwyżej w La Liga. AS informuje, że Francuz ma otrzymać aż 50 milionów euro za samo podpisanie umowy. Jego pensja ma wynieść natomiast 25 milionów za sezon. 

Kontrakty wspomnianych Bale’a, Isco i Marcelo wygasają wraz z końcem sezonu i klub nie zamierza ich przedłużać. Będzie to zatem koniec wieloletniej przygody z Los Blancos każdego z nich. Marcelo występuje w klubie już od stycznia 2007 roku, a Isco od lipca 2013 roku. Najkrócej barwy Królewskich reprezentuje Gareth Bale. Walijczyk przeniósł się z Tottenhamu Hotspur we wrześniu 2013 roku. Ich odejście znacząco odciąży budżet płacowy Realu.

Czytaj też: Real nie planuje zwolnić Ancelottiego

Komentarze