Trzy punkty jadą do Barcelony

La Liga
La Liga

Pierwsze spotkanie w ramach 31. kolejki La Liga odbyło się na Estadio Municipal de Montilivi. Po beznadziejnej pierwszej i rewelacyjnej drugiej połowie ostatecznie trzy punkty zgarnęli goście, którzy zwycięskiego gola strzelili w 89. minucie tego meczu.

Czytaj dalej…

Pierwsza połowa tego spotkania niestety zawiodła i nie dostarczyła nam zbyt wielu emocji. Dobrą okazję w dziewiątej minucie miał Lei Wu, który uderzył z krawędzi pola karnego, ale poza tym akcji bramkowych była jak na lekarstwo. Dużo było natomiast brutalnej gry, bowiem sędzia pokazał w tym czasie aż trzy żółte kartki.

Obraz meczu odmienił się wraz z drugą częścią spotkania. W 59. minucie Sergi Darder wpisał się nawet na listę strzelców, kiedy to doszedł do odbitej piłki i mocno uderzył w lewą stronę bramki. Futbolówka wpadła do siatki tuż obok bezradnego bramkarza, a wynik na tablicy świetlnej zmienił się na zero do jednego.

Ten gol nie oznaczał jednak, że trzy punkty tak łatwo powędrują do Barcelony. Gospodarze zdołali odpowiedzieć i w 80. minucie wyrównali na jeden do jednego. Sędzia Prieto Iglesias wskazał bowiem na jedenasty mater boiska, a karnego pewnie wykorzystał Christian Stuani.

Espanyolowi udało się jednak wygrać to spotkanie. Na chwilę przed końcem regulaminowego czasu gry Sergi Darder zmieścił futbolówkę w siatce pięknym strzałem z dystansu, ostatecznie ustalając wynik meczu na jeden do dwóch. Wspaniałe uderzenie zostało jednak ostatecznie zapisane jako samobójcze trafienie Bono.

Girona – Espanyol Barcelona 1:2 (0:0)

0:1 Darder 59′
1:1 Stuani (k.) 80′
1:2 Bono (sam.) 89′

Komentarze