Trzyletni kontrakt czeka na “Lewego” w Barcelonie

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski Pressfocus

Jak twierdzi Fabrizio Romano, FC Barcelona przygotowała już kontrakt dla Roberta Lewandowskiego. Mowa o trzyletniej umowie, która tylko czeka na podpis polskiego napastnika. Teraz trzeba już tylko wyczekiwać porozumienia Dumy Katalonii z Bayernem ws. transferu.

  • Robert Lewandowski dalej priorytetem FC Barcelony w letnim okienku
  • Duma Katalonii przygotowała trzyletni kontrakt dla Polaka
  • Katalończyków czekają twarde negocjacje z Bayernem Monachium, który nie chce puścić 33-latka

Lewandowski coraz bliżej Barcelony

Temat potencjalnego transferu Roberta Lewandowskiego do FC Barcelony przynosi nowe wieści każdego dnia. We wtorek Polak pojawił się na okładce Mundo Deportivo. Dziennikarze uznali, że 33-latek już się dogadał z nowym pracodawcą i tylko kwestią czasu są jego przenosiny do Katalonii.

– “Lewandowski tak dla Barcelony” – brzmi okładka Mundo Deportivo.

Tymczasem tego samego dnia w południe kilka ciekawych faktów przekazał Fabrizio Romano. Zdaniem Włocha Blaugrana sporządziła już kontrakt dla Lewandowskiego. W grę wchodzi trzyletnia umowa, czyli taka jaką napastnik chciał podpisać w Monachium. Bawarczycy jednak ociągali się z rozmowami nad przedłużeniem pobytu Polaka w klubie. Dlatego, ten poprosił swojego agenta o szukanie lepszego rozwiązania.

– “Pomimo zainteresowania Paris Saint-Germain i Chelsea od zeszłego lata, priorytetem Roberta Lewandowskiego jest tylko Barcelona w obecnej sytuacji” – przekazał Fabrizio Romano.

– “Jego agent Zahavi również daje pierwszeństwo Barçy, trzyletni kontrakt jest już na stole – wciąż trzeba czekać na rozmowy klubów” – zaznaczył.

Tymczasem prezydent Bayernu, Herbert Heiner już dwukrotnie dał do zrozumienia, że nie puści Lewandowskiego w letnim okienku. Według zarządu Bawarczyków, Polak wypełni kontrakt do końca.

Z kolei niemieckie media są przekonane, że koniec “Lewego” w Bundeslidze jest coraz bardziej realny. Sam zainteresowany nie chce już dalej współpracować z obecnymi szefami klubu, a z niewolnika nie ma przecież pracownika.

Czytaj więcej: Barcelona zaoferuje nowy kontrakt Gaviemu

Komentarze