TV3: Messi pozostanie w Barcelonie

Leo Messi
Leo Messi Pressfocus

Katalońska stacja telewizyjna TV3 twierdzi, że ojciec Lionela Messiego, Jorge jest już po owocnych rozmowy z Joanem Laportą. FC Barcelona cierpi z powodu słabej kondycji finansowej, jednak znalazło się już kilka rozwiązań, które pozwolą zatrzymać Argentyńczyka na Camp Nou.

Kontrakt wygasa wraz z końcem sezonu

Lionel Messi zdecydowanie wolałby pozostać w Barcelonie. Według katalońskiej stacji telewizyjnej TV3, Jorge Messi, ojciec i agent sześciokrotnego zdobywcy Ballon d’Or, prowadził w zeszłym tygodniu długie rozmowy z niedawno wybranym prezydentem Barcelony, Joanem Laporta w sprawie przedłużenia kończącego się w czerwcu kontraktu 33-latka.

Co ciekawe władze nie mogą jeszcze przedstawić Messiemu żadnej konkretnej oferty, ponieważ obecnie trwa dochodzenie, które zleciła nowa administracja Barcy w celu ustalenia dokładnego stanu klubowej kasy.

Problemy finansowe Barcelony można obejść

Messi mógłby się zgodzić na długoterminową umowę z Barceloną, która obejmowałaby również przyszłość Argentyńczyka poza boiskiem. Dane opublikowane w styczniu wskazywały, że Blaugrana ma nieco ponad 1 miliard euro zadłużenia. Co ciekawe TV3 dodaje, że Messi może zaakceptować niższą roczną pensję w zamian za miejsce w zarządzie klubu zaraz po zakończeniu kariery.

Wówczas znalazłoby się wiele podobieństw do kontraktu byłej gwiazdy koszykówki FC Barcelony, Juana Carlosa Navarro, który początkowo złożył podpis pod nową umową w 2017 roku, a 12 miesięcy później zarządzał już zasobami ludzkimi.

Konkretny plan, czy tylko gra?

Według TV3, obóz Messiego jest otwarty na plan, zgodnie z którym będzie grał w Barcelonie przez kolejne dwa lata, zanim zakończy karierę w Major League Soccer, gdzie zostanie ambasadorem Blaugrany podczas swojego pobytu w USA. Następnie wróci na Camp Nou, aby objąć stanowisko dyrektora w klubie.

Leo Messi odkąd zadebiutował w pierwszym zespole pod koniec 2004 roku, ma na sowim koncie 667 strzelonych goli w 773 występach. Taki wynik czyni 33-latka najlepszym strzelcem w historii klubu. Podczas swojej przygody w Barcelonie pomógł Katalończykom zdobyć również 10 tytułów La Liga oraz cztery puchary Ligi Mistrzów.

Natomiast w czwartkowy wieczór Duma Katalonii rozegra zaległe spotkanie 33. kolejki La Liga przeciwko Granadzie. Jeśli zespół Koemana zgarnie komplet punktów, wysunie się na prowadzenie w tabeli. (Sprawdź naszą zapowiedź >)

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze