Tylko Messi, Ter Stegen i De Jong bezpieczni w Barcelonie

Leo Messi
Leo Messi fot. Paul Ursachi / Sport Pictures

Tylko trzech zawodników Barcelony może być pewnych pozostania w klubie – informuje ESPN. Są nimi Lionel Messi, Marc-Andre ter Stegen i Frenkie de Jong.

Czytaj dalej…

Pozostali piłkarze nie będą być w stu procentach pewni pozostania w drużynie z Katalonii. Jest to oczywiście związane z pandemią koronawirusa, która mocno wpłynęła na zmniejszenie dochodów klubu. Jednocześnie Barcelona podczas letniego okna transferowego zamierza ograniczyć wydatki i ewentualnych transferów dokonywać oddając w rozliczeniu swoich zawodników.

– Nie będzie już takich pieniędzy na rynku transferowym z powodu pandemii. Ale przewiduję, że zobaczymy dużo więcej transakcji wymiennych – mówił prezydent katalońskiego klubu Josep Maria Bartomeu.

Do Barcelony latem na pewno dołączy dwóch zawodników, którzy zakontraktowani zostali już wcześniej – napastnik Francisco Trincao z Bragi (za 30 milionów euro) oraz pomocnik Las Palmas Pedro (za 5 milionów euro). Celami Dumy Katalonii miało być również sprowadzenie napastnika, prawego obrońcy, środkowego obrońcy oraz silnego pomocnika.

W klubie zdają sobie jednak sprawę, że do zrealizowania celów niezbędna będzie sprzedaż innych zawodników lub włączenie ich do potencjalnych transakcji wymiennych. Jak informuje ESPN, jedynymi nietykalnymi zawodnikami są Messi, Ter Stegen i De Jong.

Komentarze