Karim Benzema
Karim Benzema fot. Anadolu Agency / Hepta / Sport Pictures

Tylko remis Królewskich

Pierwsze punkty w nowym sezonie hiszpańskiej La Liga stracili dziś piłkarze Realu Madryt, którzy tylko zremisowali przed własną publicznością z Realem Valladolid 1:1 (0:0). Gospodarze objęli prowadzenie w 82. minucie po bramce Karima Benzemy, ale sześć minut później, goście wyrównali za sprawą Sergio Guardioli.

Na trzy zmiany po wygranej na Balaidos zdecydował się opiekun Królewskich, Zinedine Zidane – miejsca Odriozoli, Modricia i Juniora Viniciusa zajęli Carvajal, Isco oraz James Rodriguez. Także trzech korekt po zwycięstwie nad Betisem dokonał trener Sergio – zamiast Alcaraza, Antonito i Ramireza mogliśmy oglądać Fedego, Porro i Unala.

Na pierwszą ciekawą sytuację trzeba było poczekać nieco ponad dziesięć minut – po dograniu z prawego skrzydła, sprytne uderzenie fałszem oddał Gareth Bale, ale futbolówka po uderzeniu Walijczyka minęła światło bramki.

W kolejnych minutach, niecelnie główkował Benzema, a w bramkę nie trafił uderzający z rzutu wolnego James Rodriguez. Dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy, świetną centrę z lewego skrzydła posłał Kroos, ale James Rodriguez posłał piłkę głową obok bramki.

Osiem minut po zmianie stron, po dobrej centrze Marcelo, niecelny strzał głową oddał Bale. Kwadrans później, na murawie Santiago Bernabeu pojawił się Luka Jović i były napastnik Eintrachtu Frankfurt mógł momentalnie wpisać sie na listę strzelców, ale po centrze z lewego skrzydła, Serb ostemplował poprzeczkę.

Starania Królewskich przyniosły wymierny efekt osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry – po dograniu Varane’a, z piłką na linii pola karnego obrócił się Benzema, który płaskim strzałem z 16 metrów ulokował futbolówkę tuż przy słupku.

Kiedy wydawało się, że gospodarze przełamali opór rywala i nic nie zagraża ich zwycięstwu, w 88. minucie Los Blanquivioletas zdołali doprowadzić do wyrównania. Po prostopadłym dograniu Oscara Plano, oko w oko z Courtoisem stanął Guardiola, który umieścił futbolówkę w siatce Królewskich pomiędzy nogami Belga.

Kiedy następne mecze?

Do końcowego gwizdka arbitra wynik nie uległ już zmianie i kibice Los Blancos musieli pogodzić się ze stratą pierwszych punktów w nowym sezonie. W trzeciej serii gier, madrytczycy zmierzą się na wyjeździe z Villarrealem, natomiast Valladolid podejmie Levante.

Real Madryt – Real Valladolid 1:1 (0:0)

1:0 Benzema 82′
1:1 Guardiola 88′

Kroos, Casemiro – Fede, Marin

Real M.: Courtois – Marcelo, Ramos, Varane, Carvajal – Kroos, Casemiro, Isco (68′ Jović) – James Rodriguez (57′ Junior Vinicius), Benzema (90′ Lucas), Bale

Valladolid: Masip – Nacho, Salisu, Kiko, Moyano (59′ Marin) – Plano, Michel, Fede (84′ Tuhami), Porro (80′ Antonito) – Guardiola, Unal