Udany start Atletico

Alvaro Morata
Alvaro Morata fot.Grzegorz Wajda

W ostatnim spotkaniu pierwszej kolejki hiszpańskiej ekstraklasy Atletico Madryt w roli gospodarza wygrał z Getafe CF. Tym samym już od ośmiu meczów zawodnicy Los Colchoneros są bez porażki przed własną publicznością.

W trakcie letniej sesji transferowej ekipę ze stolicy Hiszpanii opuścił co prawda Antoine Griezmann, ale w jego miejsce Atletico zasilił Joao Felix. Ponadto madrycki klub wzmocnił się też w defensywie i w drugiej linii. Niemniej goście na Wanda Metropolitano przybyli pewnie swego, mając w pamięci to, że byli jedna z rewelacji poprzedniej kampanii La Liga.

Pierwsza groźna akcja wyszła z inicjatywy podopiecznych Diego Simeone. Kieran Trippier w 21. minucie był bliski zdobycia bramki, ale ostatecznie jego zapędy ostudził golkiper rywali. Dwie minuty później angielski piłkarz wystąpił w roli podającego, z kolei do siatki piłkę skierował Alvaro Morata. Dzięki bramce zdobytej przez byłego napastnika Chelsea FC madrycka ekipa do przerwy prowadziła 1:0.

Warto zaznaczyć, że jeszcze w pierwszej odsłonie składy obu drużyn nieco się uszczupliły. Najpierw za brutalny faul gości osłabił Jorge Molina. Z kolei tuż przed końcem pierwszej części rywalizacji druga żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Renan Lodi. Obie ekipy kończyły zatem zawody w dziesięciu.

Tymczasem w 55. minucie faulowany w polu karnym rywali został Joao Felix. Sędzia spotkania nie miał wątpliwości, że Atletico zasłużyło na rzut karny. “Jedenastki” na gola nie zamienił jednak Morata. David Soria wyczuł intencje napastnika stołecznej, parując piłkę na bok. Cały czas miał zatem miejsce wynik 1:0 dla teamu ze stolicy Hiszpanii.

Do końca zawodów wynik rywalizacji nie uległ już zmianie. Jednocześnie madrytczycy w swoim pierwszym spotkaniu w nowym sezonie sięgnęli po trzy “oczka”. W kolejnej serii gier Atletico w delegacji zagra z Leganes, a Getafe u siebie zmierzy się z Athletic Bilbao.

Atletico Madryt – Getafe CF 1:0 (1:0)

1:0 Morata 23′