UEFA nie zawiesi hiszpańskich klubów

Real Madryt
Real Madryt PressFocus

Jak donoszą hiszpańskie media, Real Madryt nie zostanie ukarany przez UEFA za dołączenie do rozgrywek Superligi. Kary unikną też FC Barcelona i Atletico Madryt. Wygląda na to, że sprawa rozejdzie się po kościach.

Do projektu Superligi zgłosiły się trzy kluby występujące na co dzień w La Liga. Wygląda jednak na to, że rozgrywki te nie wystartują. Wycofała się z nich już część klubów, na czele z tymi angielskimi. Później zrobiło to Atletico. Póki co swojego uczestnictwa nie anulowali m.in. Real Madryt i Barcelona.

W piątek odbyło się spotkaniu Komitetu Wykonawczego UEFA. Omawiano podczas niego zamieszanie związane z Superligą. Dyskutowano też, co zrobić z klubami, które chciały występować w tych rozgrywkach. Spekulowano, że ukarany może zostać zwłaszcza Real Madryt, który odegrał kluczową rolę przy powstawaniu tego projektu.

Półfinały LM zgodnie z planem

UEFA, jak donosi dziennik Sport, postanowiła jednak nie nakładać żadnych sankcji na kluby. Oznacza to, że półfinały Ligi Mistrzów odbędą się zgodnie z planem. We wtorkowym meczu Real Madryt zmierzy się z londyńską Chelsea. Spotkanie to odbędzie się o 21:00 na Estadio Alfredo Di Stefano.

W drugim, środowym półfinale Ligi Mistrzów Paris Saint-Germain zagra z Manchesterem City.

Komentarze