Barcelona chce pozbyć się obrońcy za wszelką cenę

Samuel Umtiti
Samuel Umtiti PressFocus

FC Barcelona zamierza usunąć Samuela Umtitiego z listy płac tego lata. Francuz nie jest uwzględniany przez Xaviego w kadrze na przyszły sezon. Klub zamierza zatem wypożyczyć obrońcę, a jeśli ten się nie zgodzi, rozwiązać z nim kontrakt. Obecna umowa obowiązuje do 30 czerwca 2026 roku.

  • Samuel Umtiti ma jedną z największych pensji w zespole Barcelony. By rozłożyć opłatę w czasie, kilka miesięcy temu zgodził się rozłożyć kwotę na większą liczbę lat
  • Duma Katalonii zamierza pozbyć się środkowego obrońcy tego lata
  • 29-latek może trafić na wypożyczenie albo klub rozwiąże z nim umowę

Umtiti nie ma szans na kontynuowanie kariery w Barcelonie

Samuel Umtiti z pewnością opuści Barcelonę tego lata. Po czterech sezonach, podczas których bezskutecznie próbowano znaleźć Francuzowi nowego pracodawcę, klub stawia twarde warunki. Duma Katalonii preferuje wypożyczenie. To pozwoliłoby pozbyć się z listy choćby części wypłaty 28-latka.

Mundo Deportivo przekonuje, że gracz może odejść w kierunku jednego z dwóch kierunków. Pierwszym jest Turcja. Ponoć mistrz świata wciąż jest ceniony wśród tamtejszych zespołów. Sam Umtiti wolałby jednak wrócić do ojczyzny, a konkretnie – do macierzystego klubu. Olympique Lyon dobrze wspomina stopera, którego wychowało, ale obawia się o jego kolana. Te dawały się piłkarzowi we znaki od czasu zakończenia, zwycięskich dla Francji, Mistrzostw Świata w Rosji. Mimo tego Les Gones są skłonni wypożyczyć swego wychowanka.

Blaugrana rozważa jeszcze jedną opcję. Jeśli nie zdołają porozumieć się z żadną drużyną, rozwiążą, obowiązującą do 2026 roku, umowę. Joan Laporta i Mateu Alemany są zdeterminowani, by zakończyć współpracę z 28-latkiem. W roli wolnego agenta Francuz mógłby liczyć na angaż w Nicei.

Umtiti w minionym sezonie rzadko cierpiał z powodu kontuzji, a mimo tego wystąpił w zaledwie jednym meczu we wszystkich rozgrywkach. Nie zdobył zaufania, zarówno Ronalda Koemana, jak i Xaviego Hernandeza.

Komentarze