Unai Emery docenia zwycięstwo. “Musieliśmy wrócić na dobry tor”

Unai Emery
Unai Emery PressFocus

Villarreal pokonało w czwartek RB Salzburg (2:0) w wyjazdowym meczu Ligi Europy. Unai Emery docenił fakt, że jego podopieczni wrócili na zwycięską ścieżkę.

Villarreal podchodził do spotkania w europejskich pucharach po serii czterech meczów bez zwycięstwa we wszystkich rozgrywkach. Żółta Łódź Podwodna zdołała pokonać RB Salzburg na wyjeździe po trafieniach Paco Alcacera i Per Nino, ale Austriacy zdołali kilkukrotnie napsuć krwi defensorom gości.

Villarreal przed upływem połowy godziny miał idealną okazję do objęcia prowadzenia, ale rzutu karnego nie wykorzystał Paco Alcacer. Były napastnik Barcelony odkupił jednak swoje winy, zdobywając przed przerwą otwierającą bramkę. Nie jest tajemnicą, że rozgrywki Ligi Europy mają wyjątkowe znaczenie dla Unaia Emery’ego. 49-latek zdołał trzykrotnie sięgnąć po to trofeum w latach 2014-2016, będąc szkoleniowcem Sevilli.

Ze względu na naszą ostatnią serię i wątpliwości, które mieliśmy, potrzebowaliśmy zwycięstwa, by wrócić na odpowiednie tory – powiedział trener w rozmowie z AS-em. – Dobrze zareagowaliśmy w meczu wyjazdowym, ale zostało jeszcze 90 minut rewanżu. Zagraliśmy bardzo poważnie i mogliśmy zdobyć więcej bramek – dodał.

Emery docenił także trafienie Paco Alcacera, który wcześniej zmarnował rzut karny.

Paco zawsze musi być w odpowiednim miejscu, by wykończyć akcję kolegów, to jego obowiązek w służbie drużyny. Nie zdziwiłem się, że podszedł do rzutu karnego, bo jest specjalistą. Mamy ustaloną hierarchię, wedle której Gerard Moreno ma pierwszeństwo, ale między sobą ustalili, że uderzać będzie Paco – skomentował podopiecznego trener hiszpańskiego zespołu.

Już za tydzień Villarreal czeka rewanż u siebie, ale wcześniej Żółta Łódź Podwodna zmierzy się na wyjeździe z Athleticiem.

Komentarze