Utalentowany obrońca wróci do Barcelony. Warunki umowy ustalone

Eric Garcia walczy z Memphisem Depayem
Eric Garcia walczy z Memphisem Depayem PressFocus

Eric Garcia jest gotowy na powrót do Barcelony. Utalentowany hiszpański obrońca doszedł do porozumienia z katalońskim klubem w sprawie warunków indywidualnego kontraktu. Jak informuje Fabrizio Romano, na złożenie podpisów pod umową trzeba będzie jednak jeszcze poczekać.

19-latek od dłuższego czasu jest łączony z powrót do stolicy Katalonii, gdzie stawiał pierwsze piłkarskie kroki. Wiele wskazuje na to, że nastąpi to najpóźniej latem. Obie strony uzgodniły już bowiem wszystkie warunki pięcioletniej umowy. Umowa jest gotowa do podpisania, ale dojdzie do tego najwcześniej pod koniec stycznia, kiedy wybrany zostanie nowy prezydent Barcelony.

Hiszpan do Barcelony będzie mógł wrócić na zasadzie wolnego transferu, bowiem jego obecna umowa z Manchesterem City obowiązuje tylko do 30 czerwca. Menedżer Obywateli Josep Guardiola i przedstawiciele angielskiego klubu próbowali przekonać go do podpisania nowej umowy, ale bez oczekiwanego efektu. Eric Garcia jest bowiem zdeterminowany do powrotu do Hiszpanii.

Kataloński klub już latem ubiegłego roku czyni starania o jego pozyskanie, ale wówczas nie zdołał dojść do porozumienia z Manchesterem City. Barcelona oferowała za 19-latka dziesięć milionów euro, ale propozycja ta została natychmiast odrzucona. Niewykluczone, że obie strony wrócą w najbliższych dniach do rozmów, bowiem w stolicy Katalonii nie ukrywają, że chętnie sprowadziliby piłkarza do siebie już teraz.

Eric Garcia do akademii Manchesteru City trafił latem 2017 roku. Na swoim koncie ma 30 występów w pierwszej drużynie. W obecnym sezonie rozegrał jednak tylko trzy mecze na boiskach Premier League.

Komentarze