Utalentowany zawodnik Barcelony potwierdza odejście

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.com

Utalentowany zawodnik Barcelony Marc Jurado oficjalnie potwierdził, że żegna się z klubem. Od nowego sezonu 16-latek dołączy do Manchesteru United.

Czytaj dalej…

Dotychczasowa umowa Jurado z katalońskim klubem wygasa z końcem czerwca. Młody piłkarz nie zdecydował się jednak na jej przedłużenie. Barcelona oferowała Jurado trzyletnią umowę dzięki której zarobiłby 100 tysięcy euro rocznie. Na jego konto trafiłoby również 200 tysięcy euro premii, jeżeli zadebiutowałby w drugim zespole Dumy Katalonii. To jednak nie przekonało młodego piłkarza.

Jurado dziękuje Barcelonie

– Nigdy nie jest łatwo odchodzić z klubu, który dał mi wszystko. Barcelona była moim drugim domem, moją rodziną, gdzie dorastałem jako zawodnik, ale także jako człowiek. Teraz nadszedł czas, aby się pożegnać, ale wcześniej chciałem podziękować wszystkim ludziom, którzy pomogli mi od kiedy dołączyłem do klubu w 2011 roku – napisał na swoim instagramowym profilu Jurado.

Jurado, który ma kontynuować karierę w Manchesterze United, to kolejny utalentowany zawodnik opuszczający szkółkę La Masia przed debiutem w pierwszej drużynie. W ostatnich latach z klubem pożegnali się między innymi Eric Garcia i Adria Bernabe, którzy zdecydowali się na kontynuowanie kariery w Manchesterze City.

Komentarze