Valencia dzieli się punktami z Atletico

Diego Simeone
Diego Simeone fot. Razvan Pasarica / Sport Pictures

Gracze Valencii zremisowali u siebie z Atletico 2:2. Gospodarze w  tym sezonie, w rozgrywkach ligowych, są cały czas niepokonani na swoim terenie.

Spotkanie zapowiadało się interesująco. Gospodarze oraz goście chcieli bowiem wywalczyć komplet punktów. W końcu obie drużyny walczą o europejskie puchary w przyszłym sezonie, a rywale nie próżnują.

Co działo się do przerwy? Pierwszego gola zobaczyliśmy dość szybko. Zdobył go w 15. minucie Llorente. Jak padło to trafienie? Zawodnik Atletico dopadł do piłki odbitej niefortunnie przez Gabriela i z bliskiej odległości pewnie pokonał Domenecha.

Gospodarze doprowadzili do wyrównania w 40. minucie. Wtedy to zrehabilitował się Gabriel. Goście szybko jednak odpowiedzieli. Kilka minut później bramkę zdobył bowiem Thomas.

Zawodnicy z Walencji nie rezygnowali z wywalczenia dobrego dla siebie rezultatu. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Kondogbia. Mieliśmy 2:2 i nadzieję na pasjonującą końcówkę tej konfrontacji.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już jednak zmianie i oba kluby zdobyły po jednym punkcie.

Valencia – Atletico 2:2 (1:2)

0:1 Llorente 15′
1:1 Gabriel 40′
1:2 Thomas 43′
2:2 Kondogbia 59′