Valencia – Getafe: udana inauguracja dla Nietoperzy

Jimenez Bordalas
Jimenez Bordalas fot. PressFocus

Valencia CF pokonała skromnie 1:0 Getafe w spotkaniu pierwszej kolejki La Liga. Drużyna Jimenza Bordalasa grała już od trzeciej minuty w dziesięciu po czerwonej kartce dla Hugo Guillamona.

Valencia ze stemplem trenera

Valencia CF podchodziła do piątkowego starcia na swoim stadionie w roli faworyta. Piłkarze Nietoperzy w meczach kontrolnych radzili sobie nieźle, więc kibice mogli mieć uzasadnione nadzieje, że ich pupile z przytupem zaczną nową kampanię. Jak się jednak okazało, Niebiescy napsuli krwi gospodarzom.

Już w trzeciej minucie gry gospodarze zostali ukarani przez sędziego. Hugo Guillamon otrzymał czerwoną kartkę po ostrym wejściu w nogi Mauro Arambarriego. Zdecydowanie zawodnik Valencii przesadził z agresywną grą i słusznie został wyrzucony z boiska.

Tymczasem w 11. minucie uśmiechnął się los do gospodarzy. Sędzia podyktował rzut karny dla Valencii, którego na gola zamienił Carlos Soler i mieliśmy 1:0. Do końca pierwszej połowy wynik już się nie zmienił.

W drugiej odsłonie było ciekawie na Estadio Mestalla. Aczkolwiek nie miało to przełożenia na zmianę wyniku. Tym samym Jimenez Bordalas zaliczył udany debiut w nowej ekipie. W samej końcówce natomiast czerwoną kartką za drugą żółtą zobaczył Eric Cabaco i obie drużyny kończyły zawody w dziesięciu.