Valencia gromi

Valencia nie rezygnuje z walki o miejsce premiowane występami w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Podopieczni Marcelino w niedzielnym meczu 36. kolejki efektownie 6:2 pokonali na wyjeździe ostatnią w tabeli Huescę.

Valencia wynik spotkania otworzyła już w 2. minucie. Prowadzenie dla gości mocnym strzałem z czternastu metrów uzyskał Daniel Wass. W 16. minucie na 2:0 podwyższył Rodrigu, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy.

Cztery minuty później było już 3:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Santi Mina, który trafił do siatki precyzyjnym strzałem z prawej strony pola karnego w długi róg. W 33. minucie Mina zdobył swojego drugiego gola, kierując piłkę do praktycznie pustej bramki po dograniu Wassa wzdłuż linii bramkowej.

W 41. minucie Valencia prowadziła już 5:0. Tym razem piłka wylądowała w siatce po samobójczym trafieniu Xabiera Etxeity. Kolejne gole padły w drugiej połowie.

Sześć minut po przerwie na 6:0 podwyższył Rodrigo, który dopełnił tylko formalności po podaniu Miny przed bramkę. Jak się później okazało była to ostatnia bramka Valencii w tym spotkaniu.

Gospodarze zdołali odpowiedzieć dwoma honorowymi golami. W 66. minucie do siatki Valencii trafił Gonzalo Melero, a w doliczonym czasie gry drugiego gola z rzutu karnego zdobył Alex Gallar.

SD Huesca – Valencia CF 2:6 (0:5)