Valencia lepsza od Barcelony!

Leo Messi
Leo Messi Cosmin Iftode / Sport Pictures

Zawodnicy Valencii – w meczu hiszpańskiej ekstraklasy – wygrali z Barceloną 2:0. To czwarta porażka Dumy Katalonii w tej ligowej kampanii.

Co działo się w tej konfrontacji? Gospodarze powinni objąć prowadzenie w 12. minucie. Karnego nie wykorzystał jednak Gomez. Warto dodać, iż znakomitą interwencją przy jedenastce popisał się ter Stegen.

Kilka minut potem niemiecki bramkarz Barcelony znowu stanął na wysokości zadania. Tym razem ter Stegen zdążył z paradą po tym, jak futbolówka niefortunnie odbiła się od Pique.

W 29. minucie znowu było groźnie w polu karnym Dumy Katalonii. Piłka odbiła się od obramowania bramki gości, potem z dobitki próbował jeszcze Gameiro, lecz znowu dobrze interweniował golkiper Barcy.

W 31. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Coquelin. Na posterunku był jednak ter Stegen, który popisał się skuteczną paradą. Kilka minut potem Domenech spokojnie poradził sobie zaś ze strzałem Messiego.

Kilka minut po zmianie strony gospodarze dopięli swego i wyszli na prowadzenie. Mocnym strzałem popisał się wówczas Gomez, piłka odbiła się jeszcze od Alby i wpadła do bramki przyjezdnych.

W 59. minucie goście mogli wyrównać. Na strzał zdecydował się Messi, lecz próba Argentyńczyka była jednak minimalnie niecelna.

Kilkanaście minut potem po raz kolejny próbował Messi. Tym razem z rzutu wolnego. Dobrze w bramce gospodarzy spisał się jednak Domenech.

W 77. minucie było już zaś 2:0 dla gospodarzy. Wtedy to bardzo precyzyjnym uderzeniem popisał się Gomez i goście znaleźli się w poważnych tarapatach.

Kilka minut później Paulista umieścił piłkę w siatce, ale bramka jednak finalnie nie została uznana. Sędzia uznał bowiem, że gracz Los Che faulował Busquetsa.

W doliczonym czasie gry Domenech obronił jeszcze uderzenie Messiego z ostrego kąta. Finalnie wynik tego spotkania nie uległ już jednak zmianie i Nietoperze ograły Barcę 2:0.

Valencia – Barcelona 2:0 (0:0)

1:0 Alba 48′ (sam.)