Valencia najmłodszym zespołem w czołowych ligach

Toni Lato
Toni Lato PressFocus

CIES Football Observatory opublikowało badanie, które wykazało, że Valencia jest najmłodszym zespołem spośród pięciu czołowych lig europejskich. Średnia wieku zawodników desygnowanych przez Gennaro Gattuso do gry wyniosła niespełna 24 lata.

  • CIES Football Observatory poinformowało, że Valencia ma najmłodszy zespół spośród klubów z czołowych lig Europy
  • Średnia wieku Nietoperzy w tym sezonie wynosi 23,99 lat
  • Barcelona, z kolei, najczęściej daje występować zawodnikom poniżej 21. roku życia

Średnia wieku graczy Valencii w tym sezonie to niespełna 24 lata

Valencia posiada najmłodszy zespół w La Lidze – to nie było żadną tajemnicą. Właściciel Nietoperzy każe Gennaro Gattuso stawiać na młodych zawodników, a ambicją jest wręcz wystawienie składu złożonego z samych wychowanków. CIES Football Observatory podczas przerwy reprezentacyjnej przyglądnęło się pięciu najsilniejszym ligom. Ich badanie wykazało, że w pierwszych sześciu kolejkach Valencia desygnowała do gry najmłodsze zespoły spośród wszystkich ekip branych pod uwagę.

Średnia wieku piłkarzy, których posyłał do gry Gattuso w tym okresie wynosi 23,99 lat. 25 procent rozegranych minut należało do zawodników poniżej 21. roku życia.

Podium zamykają VfB Stuttgart oraz Southampton. Zaraz za nim znalazł się zaś Arsenal.

Kolejnym reprezentantem La Ligi w badaniu jest FC Barcelona. Co ciekawe, choć Duma Katalonii zajmuje dopiero 13. miejsce, jest pierwsza spośród wszystkich drużyn w kontekście odsetka minut dla graczy poniżej 21. roku życia. Stanowi on aż 29,5 procenta wszystkich minut.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze