Gennaro Gattuso nowym szkoleniowcem Valencii

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso Pressfocus

O tym, że Gennaro Gattuso zostanie nowym trenerem Valencii media informowały już w zeszłym tygodniu. W środę Nietoperze wydały oficjalny komunikat, w którym poinformowały o zatrudnieniu Włocha na stanowisko szkoleniowca pierwszej drużyny. Biorąc pod uwagę sytuację finansową klubu, a także postawę jego właściciela, przed Gattuso trudne wyzwanie.

  • Valencia zwolniła po sezonie Pepe Bordalasa
  • Hiszpan osiągał przyzwoite wyniki, jednak był skonfliktowany z właścicielem Nietoperzy
  • Nowym szkoleniowcem klubu został Gennaro Gattuso

Włoch po roku znalazł zatrudnienie

Ze sporym zaskoczeniem media hiszpańskie przyjęły wiadomość o zwolnieniu z Valencii Pepe Bordalasa, Szkoleniowiec zajął z Nietoperzami zajął dziewiąte miejsce w La Liga i doprowadził je do finału Pucharu Króla. To jak na jakość kadry i problemy toczące od kilku sezonów ekipę z Mestalla było i tak postrzegane jako wynik ponad stan. Hiszpan miał jednak nie po drodze z właścicielem klubu – Peterem Limem. Singapurczyk podjął decyzję o zwolnieniu go wraz z końcem sezonu.

Media spekulowały już od jakiegoś czasu, że nowym trenerem Valencii może zostać Gennaro Gattuso. Ich przypuszczenia znalazły potwierdzenie w rzeczywistości. W środę klub poinformował o zatrudnieniu Włocha. Były trener Milanu pozostawał bez pracy od niemal roku. Z Nietoperzami podpisał umowę na dwa lata. 

Przed Włochem trudne zadanie. Klub znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, a nowy szkoleniowiec nie może liczyć na jakościowe wzmocnienia latem. Nietoperze będą skupiały się raczej na sprzedaży swoich zawodników, a pierwszy w kolejce do odejścia jest Carlos Soler.

Sprawdź: Doświadczony Urugwajczyk na liście życzeń Valencii

Komentarze