Jesper Cillessen
Jesper Cillessen fot. Grzegorz Wajda

Valencia przegrywa na Balaidos, Getafe na remis z Bilbao

Po remisie z Realem Sociedad, także w drugiej kolejce wygranej nie doczekali się kibice Valencii, która przegrała dziś na Balaidos z Celtą 0:1. W drugim z sobotnich spotkań La Liga zaplanowanych na godzinę 21:00, Getafe podzieliło się punktami z Athletikiem Bilbao.

Celestes otworzyli wynik spotkania w 15. minucie gry – po zagraniu Denisa Suareza, sprytnym uderzeniem piętą popisał się Gabriel Fernandez. Nietoperze miały szansę odpowiedzieć kwadrans później, ale Ruben Blanco wybronił próbę Daniela Wassa.

Po zmianie stron, to piłkarze Celty byli bliżej zdobycia gola na 2:0, niż goście bramki wyrównującej. W 54. minucie okazji nie wykorzystał Fernandez, a pięć minut przed końcem, kapitalną interwencję zanotował Cillessen, który w spektakularny sposób wybronił strzał Denisa Suareza.

Holenderski bramkarz Valencii sprowadzony z Barcelony swój kunszt zaprezentował jeszcze w doliczonym czasie gry – po fantastycznej, indywidualnej akcji, Parejo sfaulował w szesnastce Denisa Suareza. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł sam poszkodowany, ale intencje strzelca doskonale wyczuł Cillessen.

Celta Vigo – Valencia CF 1:0 (1:0)

1:0 Fernandez 15′

Kibice zgromadzeni na Coliseum Alfonso Perez obejrzeli dzisiejszego wieczoru dwa gole i obie bramki padły już w pierwszym kwadransie gry. W szóstej minucie, prowadzenie ekipie z Kraju Basków dał Raul Garcia, który skutecznie zamknął centrę Capy z prawego skrzydła.

Radość w obozie z Bilbao trwała jednak zaledwie sześć minut – tym razem piłkę z lewego skrzydła dośrodkował Cucurella, a futbolówkę do siatki między nogami bramkarza posłał Mata. Po zmianie stron, szansę na zdobycie decydującego gola mieli jeszcze gospodarze, ale w 58. minucie nieznacznie pomylił się Cucu.

Getafe CF – Athletic Bilbao 1:1 (1:1)