Valencia sfinalizowała kolejne wzmocnienie

Bryan Gil (z lewej)
Bryan Gil (z lewej) Pressfocus

Valencia kontynuuje proces odmłodzenia kadry. Na Estadio de Mestalla wkrótce wypożyczony zostanie Bryan Gil z Tottenhamu.

  • Valencia w nieodległej przyszłości ogłosi wypożyczenie kolejnego zawodnika
  • Piłkarzem tym będzie Bryan Gil
  • Hiszpan spędzi w Valencii resztę sezonu 2021/2022

Kolejny gracz dołączy do Valencii

Działaczom Valencii nie można odmówić aktywności w zimowym oknie transferowym. Kibice Nietoperzy niekoniecznie są jednak zadowolenia z poczynań klubu, który potrzebuje wzmocnień, aby rywalizować o kwalifikację do europejskich pucharów. Aktualnie Valencia do szóstej lokaty traci pięć punktów.

Tej zimy Estadio de Mestalla opuścili Daniel Wass (sprzedany do Atletico Madryt), Jason (oddany do Deportivo Alaves), czy Cristiano Piccini, który przeniósł się do Serbii. Wyraźnie można zatem zauważyć, że Valencia odmładza kadrę.

Klubowi działacze przynajmniej teoretycznie zadbali o znalezienie następców graczy, którym postanowiono podziękować. Do Valencii dołączyli: bramkarz Giorgi Mamardashvili, stoper Eray Cömert oraz pomocnik Ilaix Moriba. Najstarszy z nich ma 23 lata.

Do grona zimowych nabytków Valencii wkrótce dołączy doskonale znany hiszpańskim kibicom Bryan Gil. 20-latek w poprzednim oknie transferowym zdecydował się na przenosiny do Tottenhamu, dla którego zagrał niecałe 800 minut (bez gola, jedna asysta).

Tottenham i Valencia od jakiegoś czasu prowadziły negocjacje w sprawie Gila. Zakończyły się one pozytywnie dla obu stron, ponieważ Hiszpan wróci do ojczyzny na półroczne wypożyczenia. 20-latek zgodził się na taki scenariusz. Teraz pozostaje czekać na oficjalne potwierdzenie ze strony klubów.

Czytaj także: Luis Suarez wcale nie chce odchodzić z Atletico

Komentarze