Goncalo Guedes
Goncalo Guedes fot. Grzegorz Wajda

Valencia triumfuje w Sewilli

Bardzo ważne zwycięstwo w walce o miejsca premiowane grą w europejskich pucharach odniosła Valencia, która w wyjazdowym pojedynku pokonała 2:1 Real Betis.

Pierwsza bramka niedzielnego spotkania padła tuż przed przerwą. Wówczas Valencię na prowadzenie wyprowadził Goncalo Guedes, który pokonał Pau Lopeza precyzyjnym uderzeniem z około 20 metrów.

Sześć minut po przerwie Valencia prowadziła już 2:0. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Guedes, który ponownie popisał się uderzeniem z dystansu. Bramkarz Realu Betis mógł jednak w tej sytuacji zachować się z zdecydowanie lepiej.

W 80. minucie nadzieje gospodarzom na zdobycie choćby jednego punktu przywrócił Giovani Lo Celso, który wykorzystał rzut karny podyktowani za zagranie piłki ręką.

W końcówce meczu Valencia musiała grać w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Rodrigo, ale drużyna z Sewilli nie była już w stanie tego wykorzystać. Ostatecznie trzy punkty trafiły na konto Valencii.

Real Betis – Valencia CF 1:2 (0:1)

0:1 Guedes 45′
0:2 Guedes 51′
1:2 Lo Celso 80′