Barcelona wykupi duet z Valencii? Wyciekły wypowiedzi prezesa Los Che

Carlos Soler i Jose Gaya
Carlos Soler i Jose Gaya PressFocus

Gazeta Superdeporte ujawniła wypowiedzi Anila Murphy’ego dotyczące Jose Gayi i Carlosa Solera. Według nich można założyć, że obaj opuszczą latem Valencię. Ich zatrudnieniem od dawna interesuje się Barcelona.

  • Gazeta Superdeporte opublikowała wypowiedzi prezesa Valencii, Anila Murphy’ego
  • Z nich wywnioskować można, że Nietoperze latem pozwolą odejść Jose Gayi oraz Carlosowi Solerowi. Murphy szanuje ambicje piłkarzy, ale liczy, że dadzą na sobie zarobić klubowi
  • Zainteresowanie hiszpańskim duetem od dawna wyraża Barcelona i to ona jest faworytem do przeprowadzenia transakcji

Gaya i Soler opuszczą Valencię? “Trzeba szanować ambicję”

W Valencii pojawiło się małe trzęsienie ziemi. Tamtejszy dziennik, Superdeporte, opublikował wypowiedzi Anila Murphy’ego. W nich prezes Nietoperzy przyznał, że klub będzie musiał pozwolić odejść Carlosowi Solerowi i Jose Gayi.

Po porażce w Pucharze Króla i braku awansu do europejskich pucharów był podłamany. Jest tu od lat i uwielbiam go. Trzeba szanować jego ambicję do gry w reprezentacji i w zespole występującym w Lidze Mistrzów – powiedział prezes Valencii o lewym obrońcy. – Dla Carlosa od początku sezonu było jasne, że odejdzie, bo ma duże ambicje. Jeśli odejdzie, chce, by jego rodzina wciąż mogła wyjść w Walencji na ulicę. Szanuję to. Mówię mu jednak, że jeśli odejdzie w styczniu za darmo, zabiję go przy użyciu prasy. Musi dać klubowi pieniądze. Dorastał w akademii i był inwestycją – dodał Murphy w kontekście Solera.

Obaj Hiszpanie mają kontrakty ważne tylko do czerwca 2023 roku. Jeżeli Nietoperze chcą na nich zarobić, muszą sprzedać ich już tego lata. Barcelona jest niezwykle zainteresowana oboma piłkarzami i liczy na wykorzystanie okazji. Ostatecznie Valencia znajduje się w katastrofalnej sytuacji finansowej, a kibice są wściekli na właściciela – Petera Lima. Już w przeszłości drużyna oddawała swoje gwiazdy niemal za bezcen, jak miało to miejsce z Ferranem Torresem. Obecnie portal Transfermarkt wycenia Gayę na 40, a Solera na 50 milionów euro. Możemy jednak założyć, że Duma Katalonii chciałaby przeznaczyć na obu zdecydowanie mniej niż 90 milionów euro.

Lewy obrońca rozegrał w tym sezonie 22 mecze w La Lidze. Zanotował w nich dwa gole i pięć asyst i wydaje się naturalnym następcą Jordiego Alby w stolicy Katalonii. Soler to pewny egzekutor stałych fragmentów gry. W lidze jego bilans wynosi przed ostatnią kolejką jedenaście bramek i pięć ostatnich podań. Blaugrana chciałaby, by wniósł nowe rozwiązania do drugiej linii bądź zastąpił Frenkiego de Jonga, jeżeli ten opuści klub.

Valencia opublikowała oświadczenie, w którym oskarża Superdeporte o manipulowanie wycinkami rozmowy, by osiągnąć własne cele. Potwierdziła jednak, że rozmowy zawarte w nagraniach miały miejsce i odbyły się wraz z biznesmenami z Walencji.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze