Valencia wciąż bez przełamania, remis z Alaves

Jose Gaya
Jose Gaya Pressfocus

Valencia zremisowała z Alaves 1:1 (0:0) w meczu 32. kolejki La Liga. Dla Nietoperzy jest piąte spotkanie z rzędu bez zwycięstwa, a dla Alaves czwarta z rzędu potyczka bez porażki. Goście nie oddalili się jednak zbytnio od strefy spadkowej, nad którą mają dwa punkty przewagi.

W pierwszej połowie trudno było o bramkę, ponieważ żadna z drużyn nie oddała celnego strzału. Mimo wszystko przeważała Valencia, która stwarzała sobie więcej okazji. Do przerwy ani Nietoperze ani Alaves nie zdecydowali się zaryzykować, aby zaatakować większą liczbą piłkarzy, dlatego do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Nieco więcej działo się w drugiej połowie. Starcie było bardzo wyrównane. W 59. minucie bramkę zdobyli piłkarze Valencii, ale arbiter po analizie VAR anulował zdobytą bramkę. Chwilę później dobrą interwencją po strzale Joselu popisał się Domenech.

Pierwszy gol padł dopiero w 84. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka odbiła się od paru piłkarzy i trafiła pod nogi Johna Guidettiego, który uderzeniem z woleja z bardzo bliskiej odległości otworzył rezultat spotkania. Valencia nie straciła nadziei i nie zawiesiła broni.

W 89. minucie do wyrównania doprowadził Jose Gaya. Po dośrodkowaniu z boku boiska piłka trafiła pod nogi hiszpańskiego obrońcy, który z bliskiej odległości dobił futbolówkę do bramki. Końcowy wynik to 1:1.