Valencia wygrywa w meczu derbowym

Goncalo Guedes
Goncalo Guedes fot. Grzegorz Wajda

Zwycięstwem gospodarzy zakończyły się debry Walencji, w których naprzeciw Nietoperzom stanęła drużyna Levante. Granotas okazały się jednak zbyt słabe, aby powalczyć na Estadio de Mestalla i ostatecznie przegrały różnicą dwóch bramek.

Czytaj dalej…

Pierwszego gola w tym meczu zobaczyliśmy już w drugiej minucie, a strzelił go Santi Mina. Zawodnik gospodarzy świetnie wyskoczył w polu karnym Levante, a następnie z trudnej pozycji zdołał skierować futbolówkę do siatki gości.

W drugiej części gry nastąpiło jednak wyrównanie. Gola ponownie zdobył zawodnik Valencii, jednak tym razem było to trafienie samobójcze, a pechowcem okazał się Carlos Soler, który podczas rzutu rożnego zachował się fatalnie i skierował piłkę do własnej siatki.

Gospodarze nie mieli jednak zamiaru dzielić się dziś punktami i kilkadziesiąt sekund później zdobyli bramkę na dwa do jednego. Bohaterem Valencii został Goncalo Guedes, który świetnie odnalazł się w polu karnym Levante, a następnie potężnie uderzył tuż obok bezradnego bramkarza.

Jak się później okazało, nie był to ostatni gol w derbach Walencji. Wynik, na trzy do jednego, ustalił ostatecznie Santi Mina, który w 63. minucie meczu dobił piłkę, która wcześniej odbiła się od lewego słupka. Na tym mecz się zakończył.

Valencia – Levante 3:1 (1:0)

1:0 Mina 2′
1:1 Soler (sam.) 56′
2:1 Guedes 57′
3:1 Mina 63′

Komentarze