Valencia zainteresowana niespełnionym Holendrem

Donny van de Beek
Donny van de Beek Pressfocus

Valencia rozgląda się na nowym pomocnikiem. Na jej celowniku znalazł się Donny van de Beek, który reprezentuje Manchester United.

  • Valencia myśli o zimowych wzmocnieniach
  • Niewykluczone, że będzie nim Donny van de Beek
  • W grę wchodzi wypożyczenie Holendra

Finanse mogą przeszkodzić w transakcji

Za nami 11 kolejek w La Lidze. Valencię znajdziemy w górnej połowie tabeli, lecz nie w czołówce. Do najlepszych Nietoperzom brakuje sporo. Osiągalna jest jednak walka o europejskie puchary. Szansę na nie byłaby większa, gdyby Gennaro Gattuso dostał zimą wzmocnienia. Klub ma na celowniku pewnego zawodnika.

Łączony z przenosinami na Estadio Mestalla jest Donny van de Beek. Holender aktualnie reprezentuje Manchester United, ale na boisku możemy go oglądać okazjonalnie. Holender rozczarował bowiem na Old Trafford każdego z trenerów, a tych miał już kilku. Pomocnik nie potrafi dojść do formy nawet teraz, gdy jego opiekunem jest Erik ten Hag, z którym pracował z sukcesami w Ajaxie.

Donny van de Beek rozegrał dla Manchesteru United 54 mecze. Jego dorobek to dwa gole i tyle samo asyst. Być może w La Lidze potrafiłby pokazać swoje umiejętności, które znamy z czasów gry w Ajaxie. Valencia jest zainteresowana wypożyczeniem Holendra, który tygodniowo inkasuje 100 tysięcy funtów. Pokrycie całości tej kwoty byłoby trudne dla Nietoperzy. Te musiałby negocjować z Manchesterem United procentowy podział pensji pomocnika, aby ten mógł tymczasowo trafić do Hiszpanii.

Czytaj także: Gattuso: gra przeciwko Xaviemu to dla mnie zaszczyt

Komentarze