Valencia zatrzymała ważnego zawodnika

Hugo Guillamon
Hugo Guillamon PressFocus

„Nietoperze” potwierdziły przedłużenie umowy z Hugo Guillamonem. Defensywny pomocnik związał się z Valencią do 30 czerwca 2026 roku.

  • Guillamon zostaje w Valencii
  • Kontrakt 22-latka został przedłużony
  • Porozumienie zostało zawarte do 2026 roku

Gennaro Gattuso może liczyć na Hugo Guillamona

Valencia za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej oraz mediów społecznościowych poinformowała o przedłużeniu kontraktu ze swoim wychowankiem – Hugo Guillamonem. Defensywny pomocnik, który może występować również na środku obrony, związał się z „Nietoperzami” długoterminową umową obowiązującą do 30 czerwca 2026 roku. Poprzednie porozumienie wygasało wraz z końcem obecnego sezonu.

22-latek bardzo szybko rozwija się na Estadio Mestalla. Perspektywiczny zawodnik do pierwszej drużyny Valencii na stałe został włączony w lipcu 2020 roku i od razu stał się jednym z ulubieńców kibiców. Mierzący 178 cm wzrostu piłkarz do tej pory rozegrał w koszulce „Nietoperzy” 77 meczów, strzelił 3 bramki i zaliczył tyle samo asyst.

Co ciekawe, utalentowany zawodnik ma już za sobą debiut w dorosłej reprezentacji Hiszpanii – defensywny pomocnik lub stoper zagrał w trzech spotkaniach kadry narodowej – przeciwko Litwie oraz Islandii w sparingach i ostatnio z Portugalią w Lidze Narodów. W meczu z Litwinami Guillamon nawet wpisał się na listę strzelców, a w starciu z Islandią zaliczył asystę.

Hugo Guillamon w 7 spotkaniach trwającego sezonu zanotował trzy ostatnie podania. Portal „Transfermarkt” wycenia go na 25 mln euro. Hiszpan wraz z nową umową otrzymał podwyżkę, a klauzula wykupu w jego kontrakcie się zwiększyła. Podopieczni Gennaro Gattuso jak na razie plasują się na dziewiątym miejscu w La Lidze.

Czytaj więcej: Gigant Premier League wciąż chce de Jonga

Komentarze