Valencia złapała oddech, Elche w trudnym położeniu

Daniel Wass
Daniel Wass fot. PressFocus

Valencia pokonała Elche skromnie 1:0 w trzecim sobotnim spotkaniu 21. kolejki Primera Division. Do wygranej piłkarzy Nietoperzy poprowadził Daniel Wass, który w pierwszej połowie wykorzystał podanie Goncalo Guedesa.

Valencia do meczu z Elche podchodziła, chcąc podnieść się po porażce z Atletico Madryt (1:3). Podobny cel mieli ich rywale, którzy ostatnio byli zmuszeni uznać wyższość FC Barcelonie (0:2). Bój na Estadio Mestalla zapowiadał się zatem bardzo ciekawie.

Ogólnie w pierwszych trzech kwadransach rywalizacji mieliśmy do czynienia z wyrównanym spotkaniem, w którym więcej celnych strzałów oddali co prawda gospodarze. Niemniej ekipa Jorge Almirona swoje sytuacje strzeleckie miała również, ale wyróżniała się uderzeniami niecelnymi.

Wynik meczu został otwarty w 22. minucie, gdy Daniel Wass po strzale głową pokonał Edgara Badię. Dla 31-latka był to drugi gol w sezonie, po którym piłkarze Nietoperzy byli bliżej swojego piątego zwycięstwa w sezonie.

Godne uwagi jest to, że w 35. minucie Valencia mogła objąć dwubramkowe prowadzenie. Po faulu Antonio Barragana na Juanie Vallejo sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Stałego fragmentu gry nie wykorzystał jednak Carlos Soler, gdyż jego intencje wyczuł golkiper gości.

Po zmianie stron wynik ostatecznie się nie zmienił. Tempo gry w drugiej połowie było zresztą senne, a potwierdzeniem faktu było to, że żadna z drużyn nie była w stanie oddać celnego strzału na bramkę. Valencia sięgnęła zatem po trzy punkty, dzięki czemu wskoczyła na 13. miejsce w tabeli.