Darwin Machis
Darwin Machis fot. PressFocus

Valencia znowu bez triumfu, Granada remisuje z Levante

Zawodnicy Valencii CF znowu zawiedli. W dzisiejszym meczu Primera Division Los Che jedynie zremisowali z graczami Getafe CF 2:2 (1:0). Gola na wagę jednego punktu dla Nietoperzy zdobył w doliczonym czasie gry Soler. We wcześniejszej potyczce Granada FC zremisowała z UD Levante 1:1 (1:1). Klub z Walencji od 16. minuty grał z przewagą jednego zawodnika, ale nie był w stanie przechylić szali wiktorii na swoją stronę.

Co działo się w potyczce na Mestalla? Piłkarze Valencii CF prowadzili w starciu z Getafe CF od 23. minuty. Wówczas skuteczną solową akcją popisał się Musah. Zawodnik Nietoperzy przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, a następnie uderzył obok golkipera przyjezdnych.

Zwycięstwo gospodarzy stało się mocno zagrożone na początku drugiej połowy. Sprawcą takiego stanu rzeczy był Correia, który w przeciągu kilku minut zobaczył dwa żółte kartoniki. Od 56. minuty gospodarze musieli sobie radzić w dziesięciu….

Goście byli w stanie wykorzystać ten fakt, doprowadzić do wyrównania, a potem wyjść na prowadzenie. W 87. minucie błąd popełnił Domenech, który został wykorzystany przez Cucho. W doliczonym czasie gry gola na 2:1 dla Getafe CF zdobył zaś (w zamieszaniu pod bramką Los Che) Angel.

Końcówka była bardzo nerwowa. Mieliśmy nie tylko wykluczenie po stronie gości (drugi żółty kartonik dla Suareza), ale przede wszystkim bramkę na 2:2. Z karnego nie pomylił się Soler i dał swojej ekipie jedno oczko. Warto jednak zaznaczyć, że Valencia CF nie wygrała ligowego starcia… już od 29 września.

We wcześniejszym spotkaniu Granada CF wyszła na prowadzenie w ósmej minucie. Gonalons pięknym podaniem uruchomił Machisa, ten popisał się skuteczną solową akcją i skutecznie uderzył na bramkę UD Levante.

Bohater bramkowej akcji (Gonalons) nie popisał się zaś kilka minut potem. Wtedy to bezpardonowo faulował gracza ekipy z Walencji i sędzia (po wideoweryfikacji) pokazał mu czerwony kartonik. W 34. minucie goście doprowadzili do wyrównania. Bardhi celnie dośrodkował w pole karne Granady CF, a bramkę zdobył Vezo.

Wydawało się, że piłkarze UD Levante będą w stanie wykorzystać grę w liczebnej przewadze i zdobyć komplet oczek. W drugiej połowie nie zobaczyliśmy jednak ani jednej bramki. W 84. minucie goście mogli otrzymać rzut karny, ale po wideoweryfikacji sędzia zdecydował inaczej. Ostatecznie zatem mecz zakończył się remisem 1:1.