Espanyol zainteresowany stoperem Realu Madryt

Jesus Vallejo
Jesus Vallejo Pressfocus

Jesusu Vallejo w Realu Madryt nie jest postacią pierwszoplanową. Defensor w zeszłym sezonie rozegrał jedynie osiem spotkań we wszystkich rozgrywkach, a często był nawet pomijany w powołaniach do kadry. Hiszpan zdaje sobie sprawę, że jedyną szansą na regularne występy będzie dla niego transfer. Media hiszpańskie przekazały, że nowym pracodawcą 25-latka może zostać Espanyol.

  • Jesus Vallejo w Realu Madryt jest głębokim rezerwowym
  • W zeszłym sezonie Hiszpan rozegrał jedynie osiem meczów i niekiedy nie był nawet powoływany
  • Zainteresowany jego transferem jest Espanyol, choć na ten moment Hiszpan chce zostać w Madrycie

Vallejo nie gra, ale nie pali się do odejścia

Nawet niektórzy kibice Realu Madryt mogli zapomnieć, że Jesus Vallejo wciąż jest członkiem kadry. Hiszpan niemal cały sezon przesiedział na ławce rezerwowych, a Carlo Ancelotti o jego istnieniu przypomniał sobie w ostatnich meczach kampanii 2021/22, gdy Królewscy mieli już zapewniony tytuł mistrza Hiszpanii. 

Hiszpan w przeszłości regularnie wypożyczany był do innych klubów, jednak teraz może zmienić permanentnie swojego pracodawcę. Portal Goal.com przekazał, że zawodnikiem interesuje się Espanyol, którego nowym szkoleniowcem został Diego Martinez. W przeszłości współpracował on już z Vallejo w Granadzie, gdzie stoper spędził półtora sezonu. Pod jego wodzą rozegrał aż 50 meczów. 

Marca podała natomiast, że Hiszpan jest zadowolony z gry w Realu Madryt i znajduje się w planach klubu na przyszły sezon. Ma on kontrakt ważny do 2025 roku i bardzo prawdopodobne, że wypełni go. Ten fakt w połączeniu z problemami finansowymi Espanyolu komplikuje całą operację. Wobec transferu Antonio Ruedigera o występy może być jednak jeszcze trudniej niż w zeszłym sezonie. Decyzja odnośnie przyszłości należy do 25-latka.

Czytaj też: Defensor Realu Madryt oczekuje znaczącej podwyżki

Komentarze