Valverde broni swoich decyzji

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.cat

Szkoleniowiec Barcelony Ernesto Valverde bronił swoich decyzji dotyczących zestawienia składu na czwartkowe spotkanie Pucharu Króla, w którym Duma Katalonii uległa 1:2 na wyjeździe Levante.

Czytaj dalej…

Trener katalońskiego zespołu dokonał licznych zmian w wyjściowej jedenastce, wystawiając między innymi zawodników, którzy nie mogli dotychczas liczyć na regularne występy, a także młodych piłkarzy.

– Zawodnicy, który wybrałem, to ci, którzy według mnie dawali najlepsze szanse na wygranie spotkania – powiedział Valverde. – Musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że musimy rotować zawodników, a robienie tego jest ryzykiem, niezależnie od tego, czy jest to La Liga, Puchar Króla czy europejskie rozgrywki.

– Debiut Jeisona Murillo? Byłem z niego bardzo zadowolony, zapewnia doświadczenie w tego typu spotkaniach i może być przywódcą dla młodszych zawodników – kontynuował.

– Philippe Coutinho? Pytani mnie, dlaczego nie gra, a kiedy zagrał, a zabrakło Ousmane Dembele, pytania się odwracają. Więc co mogę zrobić? Dodaje wiele wartości do naszego zespołu i to samo mogę powiedzieć o Dembele, chociaż te cechy są inne. Musimy być w stanie polegać na więcej niż tylko 11 zawodnikach – dodał.

Komentarze