Niepewna dyspozycja Valverde i Bale’a przed meczem z Rayo

Fede Valverde
Fede Valverde Pressfocus

Przed ligowym meczem z Rayo Vallecano niewiadomą jest stan zdrowia Fede Valverde i Garetha Bale’a. Obaj zawodnicy nie uczestniczyli ostatnio w treningu, a klub poinformował o tym w oficjalnym komunikacie. Według mediów Urugwajczyk cierpi na problemy żołądkowe, które mogą go wykluczyć z meczu.

  • Fede Valverde i Gareth Bale nie trenowali ostatnio z grupą
  • Urugwajczyk ma problemy żołądkowe, a Walijczyk delikatne zdrowie
  • Nie wiadomo, czy piłkarze znajdą się w kadrze meczowej na spotkanie z Rayo Vallecano

Do Vallecano bez Valverde i Bale’a?

Jak podaje dziennik AS, Valverde stawił się na środowym treningu, jednak został z niego dość szybko odesłany do domu. Powodem był nienajlepszy stan fizyczny zawodnika, który narzekał na problemy żołądkowe. Powołanie Urugwajczyka będzie zależało od jego stanu zdrowia w najbliższych dniach. Kłopoty układu pokarmowego są jednym z częstych objawów odmiany koronawirusa Omicron, dlatego też klub ostrożnie podchodzi do sprawy.

W treningu grupowym nie uczestniczył także Gareth Bale, który we wtorek pozostał na siłowni, a w środę odbył trening indywidualny. Z uwagi na kontuzjogenność doświadczonego zawodnika, klub ostrożnie podchodzi do do jakichkolwiek jego negatywnych odczuć. W ostatnich tygodniach gdy tylko 32-latek czuł jakiś dyskomfort czy nie czuł się pewnie, od razu zwalniał i nie pracował z grupą. 

Skrzydłowy ma być już w pełni skupiony na marcowych barażach o awans na mundial (Walijczycy zagrają z Austrią 24 marca, dokładnie za miesiąc) i klub pomaga mu w dojściu do najlepszej dyspozycji, wskazując, że w im lepszej formie będzie zawodnik, tym bardziej pomoże Ancelottiemu w swoich ostatnich tygodniach w Realu Madryt.

Zobacz też: Holenderski następca Busquetsa? Barca obserwuje piłkarza Ajaksu

Komentarze