Valverde: Jesteśmy w kulminacyjnym momencie sezonu

Ernesto Valverde
Ernesto Valverde fot. Razvan Pasarica / Sport Pictures

Wszystko wskazuje na to, że niebawem kibice FC Barcelony będą mogli świętować kolejny mistrzowski tytuł. Dzisiaj wieczorem ekipa z Katalonii zmierzy się z Villarreal CF w ramach 30. kolejki La Liga. Tymczasem przed tym starciem Ernesto Valverde przekonywał, że do końcowego triumfu w lidze, jest jeszcze trochę pracy do zrobienia.

Czytaj dalej…

– Do końca sezonu ligowego zostało nam do rozegrania dziewięć spotkań. Jeśli wygramy sześć, jesteśmy mistrzami, ale czeka nas jeszcze dużo pracy, zanim tak się stanie – powiedział trener Barcy w trakcie konferencji prasowej.

– Nie czujemy jednak żadnej dodatkowej presji. Chcemy zdobyć tytuł mistrzowski, tak jak inne ekipy chcą nas gonić – dodał Valverde.

– Wygranie po raz trzeci z rzędu mistrzostwa Hiszpanii jest tak samo blisko, jak i daleko. Jeszcze tytułu nie mamy, jeszcze nic nie wygraliśmy – mówił Hiszpan.

– Od momentu, gdy rozgrywki ligowe się zaczęły, przeszliśmy długą drogę. Aktualnie jesteśmy w kulminacyjnym momencie sezonu i tak podchodzimy do sprawy – powiedział opiekun Dumy Katalonii.

– Villarreal rozgrywał do tej pory przeciwko teoretycznie mocniejszym drużynom dobre zawody. To taki zespół, który nigdy nie był łatwy do pokonania – kontynuował Valverde.

– Ostatnie mecze sezonu zwykle wyglądają tak, że są traktowane jak finał. My chcemy zostać mistrzami, a inne drużyny walczą o ligowy byt – skwitował.

Komentarze