Valverde: Musimy grać pięknie i wygrywać

Ernesto Valverde
Ernesto Valverde fot. Razvan Pasarica / Sport Pictures

Trener Barcelony Ernesto Valverde jest pod dużą presją w ostatnich miesiącach. Sam przyznał, że wobec szkoleniowca Barcy zawsze są formułowane ogromne oczekiwania.

Czytaj dalej…

55 – latek akceptuje to, że jego drużyna grając źle w meczu z Leganes, wygrała 2:1. Trener oznajmił, że woli wygrać, grając w ten sposób, niż przegrać lub zremisować po pięknej grze.

– Wyszliśmy zwycięsko z meczu, w którym cierpieliśmy. Dobrą rzeczą jest to, że jest kolejny mecz, w którym możemy zaprezentować się z lepszej strony. Wiemy, że środowe spotkanie jest ważne. Potrzebujemy pomocy każdego. Nie chodzi o to, żeby grać pięknie, lecz żeby wygrać.- stwierdził Valverde.

– Najlepszą metodą na wygrywanie jest tworzenie szans i niepozwalanie na to, by kreował je przeciwnik. Jeśli masz piłkę i nie tworzysz sytuacji, tracisz to, co najważniejsze.

Arthur Melo był odsunięty od składu drużyny na mecz z Leganes, Valverde postawił sprawę jasno. To była jego decyzja, zawodnik nie ma kontuzji.
– Arthur wrócił z meczów reprezentacji. Czasami jest graczem wyjściowej jedenastki, bywa jednak i tak, że grają inni. Brazylijczyk musi walczyć o miejsce w składzie. – powiedział trener.

Komentarze