Ernesto Valverde
Ernesto Valverde fot. Razvan Pasarica / Sport Pictures

Valverde napisał list do kibiców Barcelony

Ernesto Valverde napisał list otwarty do kibiców Barcelony, po tym jak został zwolniony ze stanowiska trenera. Władze Dumy Katalonii zdecydowały się na jego zwolnienie w poniedziałek. Jego następcą został Quqiue Setien.

Czytaj dalej…

“Drodzy fani Barcy. Mój czas jako trenera Barcelony dobiegł końca. To było intensywne dwa i pół roku od samego początku. W tym czasie przeżywałem radosne chwile świętując zwycięstwa i trofea, ale także inne, które były ciężkie i trudne” – czytamy w liście.

“Jednak przede wszystkim chciałbym podkreślić moje doświadczenie z kibicami i uczucie, jakie okazywali mi podczas pracy trenerskiej. Chciałbym podziękować także prezydentowi Josepowii Marii Bartomeu i zarządowi, za to, że dał mi możliwość trenowania pierwszego zespołu i za zaufanie przez ten cały czas” – czytamy dalej.

“Chciałbym również podziękować wszystkim osobom, z którymi pracowałem w klubie, za ich wparcie i za to, jak mnie traktowali przez dwa i pół sezonu, szczególnie tym, którzy pracują w pierwszej drużynie i wokół niej, z którymi dzieliłem się wieloma chwilami w Ciutat Esportiva i podczas wyjazdów” – pisał Valverde.

“Oczywiście chciałbym podziękować zawodnikom za cały włożony wysiłek, który pozwolił nam na zdobycie razem czterech trofeów. Od tego dnia życzę im i nowemu trenerowi Quique Setienowi wszystkiego najlepszego na świecie. Wszystkiego najlepszego dla wszystkich” – dodał.

Komentarze