Valverde: Naszym celem jest zwycięstwo

Ernesto Valverde
Ernesto Valverde fot. Razvan Pasarica / Sport Pictures

– Inter bardzo zmienił się w porównaniu z poprzednim sezonem, mają nowego trenera i wielu nowych zawodników – powiedział szkoleniowiec Barcelony Ernesto Valverde przed środowym meczem z Nerazzurri w Lidze Mistrzów.

Czytaj dalej…

– Mieli spektakularny początek sezonu Serie A, wygrywając wszystkie swoje mecze, więc spodziewamy się trudnego testu. Wszelkie odniesienia do ostatniego sezonu są względne, ponieważ bardzo się zmienili i zyskały solidność swojego trenera. Trudno będzie zdobyć przeciwko nim bramkę, ale nadal jest to spotkanie, które zamierzamy wygrać – powiedział Valverde.

Zobacz także: Barcelona vs Inter. Zapowiedź, typy kursy

Szkoleniowiec Barcelony podczas konferencji prasowej był pytany o występ Lionela Messiego, który ostatnio zmagał się z kolejnym urazem mięśniowym. – Musimy poczekać na trening, ponieważ Ousmane Dembele i Messi wzięli udział tylko w części wczorajszego treningu. Zobaczymy, czy będziemy mogli na nich liczyć, czy nie – odpowiedział.

– Oczywiście nie mogę być zadowolony z tych kontuzji, ale też się zbytnio nie martwię. Antoine Griezmann może grać z lewej strony lub na środku, tak jak inni zawodnicy na prawej stronie – kontynuował.

– W szatni panuje dobra atmosfera i ciężko pracowaliśmy, aby być jednością. Każdego roku odczuwamy presję na zwycięstwo i mamy taką drużynę, która może wygrać wszystko, nawet jeżeli czasem coś nie funkcjonuje – dodał.

Komentarze