Valverde nie martwi się skargą Levante

Zinedine Zidane i Ernesto Valverde
Zinedine Zidane i Ernesto Valverde fot. Anadolu Agency / Hepta / Sport Pictures

Prezydent Levante potwierdził ostatnio, że jego klub wniesie formalną skargę przeciwko Barcelonie w związku z występem nieuprawnionego zawodnika. Ernesto Valverde nie przejmuje się jednak tą sprawą, podkreślając, że nie ma żadnych wątpliwości co do swoich decyzji personalnych.

Czytaj dalej…

Prezydent Levante Quico Catalan jasno dał do zrozumienia, że jego klub zamierza złożyć skargę do Królewskiej Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej. Jego drużyna podejrzewa bowiem, że w zespole Barcelony doszło do złamania przepisów, a Chumi nie miał prawa wystąpić w Pucharze Króla.

Innego zdania jest jednak menedżer Dumy Katalonii, Ernesto Valverde, który starał się uspokoić fanów swojego klubu, twierdząc, że żaden z przepisów nie został złamany.

– Nie mam żadnych wątpliwości do co Chumi – powiedział dziennikarzom na konferencji prasowej.

– Jesteśmy pewni że zrobiliśmy wszystko dobrze i z całą pewnością znajdziemy się w kolejnej fazie Pucharu Króla – podkreślił Valverde.

– Wiedzieliśmy doskonale, że Chumi nie może wystąpić w spotkaniu La Liga, ale wprowadzenie go w meczu z Levante jest absolutnie zgodne z prawem. Wiedzieliśmy co robimy – zakończył.

Przypomnijmy, że pierwszy pojedynek między tymi zespołami zakończył się wygraną 2:1 w Levante. W rewanżu dużo lepiej zagrała z kolei Barcelona, której udało się zdobyć aż trzy gole.

Komentarze