Valverde: Nie myślimy o technologii VAR

Ernesto Valverde
Ernesto Valverde fot. Razvan Pasarica / Sport Pictures

Hiszpańskie media ostatnio zaczęły sugerować, że kluczowe znaczenie w dwumeczu w ramach półfinału Pucharu Hiszpanii, w którym Real Madryt mierzy się z FC Barceloną, może mieć technologia VAR. W zdecydowanym tonie wypowiedział się na ten temat szkoleniowiec Dumy Katalonii.

Czytaj dalej…

Powyższe doniesienia są następstwem materiałów medialnych, które pojawiły się w katalońskich mediach. Sugerują one, że dużo decyzji VAR jest podejmowanych na korzyść ekipy ze stolicy Hiszpanii.

– Takie komentarze nie były niczym dobrym – stwierdził Ernesto Valverde, nawiązując do ostatniego meczu Królewskich z Levante, które zakończyło się kontrowersyjną wygraną madryckiej drużyny 2:1.

– W każdym razie nie chcę zabierać głosu na temat innych spotkań, ale mam nadzieję, że Cheick Doukoure szybko dojdzie do siebie po kontuzji – dodał opiekun Blaugrany.

– Staramy się nie myśleć o technologi VAR. Zdajemy sobie sprawę z tego, że kontrowersje były, są i pewnie będą w piłce nożnej, bo to jest nieodłączny element tej dyscypliny – kontynuował Valverde.

– Skupiamy się natomiast na tym, aby wygrać swój mecz, zdobywając więcej bramek od naszego przeciwnika. Chcemy wygrać spotkanie, bez względu na to, czy gramy o finał Copa del Rey, czy jest to mecz w ramach El Clasico – zaznaczył Hiszpan.

Komentarze