Valverde: Obie drużyny wierzą w awans

Ernesto Valverde
Ernesto Valverde fot. Razvan Pasarica / Sport Pictures

Szkoleniowiec Barcelony Ernesto Valverde zapewnia, że jego drużyna nie obawia się rewanżowego spotkania w ćwierćfinale przeciwko Manchesterowi United.

Czytaj dalej…

– Nie obawiamy się, są natomiast duże emocje – powiedział Valverde podczas przedmeczowej konferencji prasowej. – Wiemy, że mamy przed sobą świetną drużynę. To są spotkania, które cię ekscytują. Wiemy, że jesteśmy w dobrej pozycji do awansu.

– To będzie rywalizacja między dwoma wspaniałymi zespołami, które wierzą, że mogą awansować do półfinału. To doskonała okazja – kontynuował.

– Porażka z Romą przypomina nam, jak trudna jest to rywalizacja i jak nie możemy niczego zakładać. W każdej rundzie będziemy o tym pamiętać – mówił szkoleniowiec Barcelony.

– Wiemy, co Manchester United osiągnął w tym sezonie Ligi Mistrzów. Wygrał już trzy wyjazdowe spotkania dzięki bramkom w samej końcówce – mówił Valverde. – Zdajemy sobie sprawę z tego, jakie problemy mogą nam sprawić, szczególnie ich ofensywni zawodnicy. Wiemy, że są bardzo szybcy i niebezpieczni – mówił.

– Musimy postarać się nie stracić bramki, a także spróbować je zdobyć. To jest priorytetem i absurdem byłoby nie podchodzić do meczu z takim nastawieniem – dodał.

Komentarze