Valverde: Przegraliśmy mecz, to wszystko

Ernesto Valverde
Ernesto Valverde fot. Razvan Pasarica / Sport Pictures

– Wszystko poszło źle. Pozytywnym aspektem jest to, że zawsze reagujemy na takie ciosy – powiedział trener Barcelony Ernesto Valverde po przegranym 1:3 meczu z Levante.

Czytaj dalej…

– Wszystko się po prostu zawaliło. Nie rozpoczęliśmy dobrze drugiej połowy. Nie stwarzaliśmy żadnego niebezpieczeństwa i chociaż oni także nie sprawiali nam zbyt wielu problemów, to w dwie minuty zdobyli dwie bramki. Trzecia była prawdziwym ciosem – powiedział Valverde.

Jeszcze w trakcie pierwszej połowy boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Luis Suarez. – Zawsze jest problem, kiedy trzeba zmienić zawodnika w pierwszej połowie. Mamy nadzieję, że to nic poważnego. Oczywiście wolelibyśmy, aby Luis był na boisku, ale to nie jest odpowiedni moment, aby o tym myśleć. Nawet przy wyniku 1:0 chciałem wprowadzić Busquetsa, aby dać nam więcej siły w środkowej strefie, ale zdobyli bramki zanim to zrobiłem – kontynuował.

Podczas konferencji prasowej był również pytany, czy był zaskoczony postawą swoich zawodników i czy rozważa rezygnację. – Nie myślę o tym. Patrzę tylko w przyszłość – odpowiedział.

Zapytany czy rywale nie mają jest respektu przed Barceloną powiedział: – Nie. Nasi przeciwnicy grają przeciwko nam tak, jakby to był najważniejszy mecz w sezonie. Więc musisz być w stanie odpowiedzieć.

Komentarze