Valverde spokojny o los Inigo Martineza

Inigo Martinez
Inigo Martinez Pressfocus

Inigo Martinez jest opcją alternatywną dla FC Barcelona, w razie niemożności sprowadzenia na Camp Nou Julesa Kounde. Trener Athletic Club, Ernesto Valverde jest jednak spokojny o los jednego ze swoich czołowych podopiecznych.

  • Erneste Valvderde nic nie słyszał o tym, jakoby FC Barcelona chciała kupić Ingio Martinez
  • Sam zawodnik też przyznaje, że nie dostał od katalońskiego klubu żadnej konkretnej propozycji
  • – To typowe dla tego okresu plotki – przyznaje nowy szkoleniowiec Athletic Club

Inigo Martinez nowym celem transferowym FC Barcelona

Zdaniem The Times, to Chelsea FC jest faworytem w walce o kupno obrońcy Sevilla FC, Julesa Kounde. Dziennik donosi, że oferta The Blues w wysokości 60 mln euro oraz zarobków rzędu 9-10 mln euro za sezon, zostały już zaakceptowane przez andaluzyjski klub. Z Ramon Sanchez Pizjuan płyną z kolei doniesienia, że żadna konkretna propozycja ze strony FC Barcelona w ogóle nie napłynęła.

Barca wciąż nie ustaje w staraniach o francuskiego defensora, ale też szykuje opcję B, w razie gdyby Kounde obrał kurs na Londyn. Alternatywą jest środkowy obrońca Athletic Club, Inigo Martinez. 31-letni defensor rozegrał w barwach Athletic, a wcześniej Real Sociedad San Sebastian ponad 300 meczów w La Liga. Do tego dochodzi 19 występów w reprezentacji Hiszpanii. Ma zatem niezbędne doświadczenie, aby stać się ważną postacią centrum defensywy Blaugrany.

Nowy trener Los Leones, Ernesto Valverde ze spokojem jednak podchodzi do tych prasowych spekulacji. – Dla nas nie ma sprawy. To jest klasyczna rzecz w letnim okresie transferowym, że niektóre kluby mówią, że są kimś zainteresowane. My jesteśmy spokojni i zawsze izolujemy się od tego, co się mówi i pisze – przyznał w rozmowie z El Mundo Deportivo.

Inigo nic mi nie powiedział o transferze. Jest zaangażowany w treningi. Jest dla nas ważnym graczem i bardzo na niego liczymy – dodał.

Przeczytaj również: Kounde nie dla Barcelony? Klub ma inne opcje

Komentarze