Valverde: To jak egzamin

Ernesto Valverde
Ernesto Valverde fot. Razvan Pasarica / Sport Pictures

Szkoleniowiec Barcelony Ernesto Valverde stwierdził, że czuje się jakby był egzaminowany od początku sezonu. Prowadzona przez niego drużyna jak na razie rozczarowuje, przede wszystkim w meczach w wyjazdowych.

Czytaj dalej…

W czterech spotkaniach na boiskach rywali Barcelona zapisała na swoje konto tylko jeden punkt.

– Od początku sezonu czuję się jak na egzaminie – powiedział Valverde podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

– Są bardzo duże oczekiwania wobec nas wszystkich, są one znacznie większe w przypadku Barcelony niż w przypadku innych klubów. Wiem, że w miejscu, w którym jestem, oceniają mnie na podstawie wyników. Trener jest zawsze w centrum uwagi, to nie jest niespodzianka. Musimy jednak przezwyciężyć tę sytuację – dodał.

– Z kryzysu można wyjść w ciągu trzech dni. Musimy zdobywać trzy punkty, począwszy od jutrzejszego meczu z Villarreal. To piłkarskie show, a tutaj wszystko zmienia się bardzo szybko – kontynuował szkoleniowiec Dumy Katalonii.

– Na początku ubiegłego sezonu również mieliśmy problemy, a w kwietniu byliśmy mistrzami. Na wyjazdach, pod koniec ostatniego roku, również nie szło nam dobrze, a zostaliśmy mistrzami. Na pewno jednak nie gramy dobrze na wyjazdach i musimy to poprawić – dodał.

Komentarze