Valverde: Zasługujemy na mistrzostwo

Zinedine Zidane i Ernesto Valverde
Zinedine Zidane i Ernesto Valverde fot. Anadolu Agency / Hepta / Sport Pictures

Dzisiaj w lidze hiszpańskiej arcyciekawie zapowiada się starcie Atletico Madryt z Valencią CF. Jeśli ekipa ze stolicy Hiszpanii przegra swój mecz, to z kolejnego mistrzostwa La Liga będą mogli cieszyć się zawodnicy FC Barcelony. Szkoleniowiec Dumy Katalonii w osobie Ernesto Valverde jednak ze spokojem podchodzi do rywalizacji, która będzie miała miejsce na Wanda Metropolitano.

Czytaj dalej…

– Atletico to nasz rywali, który każdego dnia pokazuje nam, że nie zamierza odpuszczać rywalizacji o mistrzostwo Hiszpanii. Zobaczymy, co przyszłość pokaże, ale nie sądzę, aby madrycka ekipa podeszła do swojego najbliższego spotkania rozluźniona – mówił opiekun Blauhrany cytowany przez FourFourTwo.

– Skupiamy się na tym, aby odnieść przynajmniej jeszcze jedno zwycięstwo, co może nam zapewnić upragniony mistrzowski tytuł. Jesteśmy obecnie na pierwszym miejscu w tabeli, a wygrana nad Alaves była dla nas bardzo ważna – zaznaczył Valverde.

– Naszym celem od samego początku było wygranie ligi. Walczymy o to od kilku miesięcy. Cel jest już naprawdę bliski realizacji, co sprawia, że zaczynamy czuć radość – kontynuował Hiszpan.

Valverde dał do zrozumienia, że wolałby, aby Atletico dzisiaj wygrało swoje spotkanie, a jego drużyna wygrała w sobotę, co sprawiłoby, że radość Barcy z mistrzostwa byłaby większa, bo miałaby miejsce na Camp Nou.

– Szczerze mówiąc, wolałbym wygrać mistrzostwo kraju w sobotę, ciesząc się z osiągnięcia tego sukcesu wraz z naszymi kibicami na naszym stadionie. Chociaż jeśli wygramy wcześniej, to też nie będę zbytnio narzekał. Niezależnie od tego, kiedy zapewnimy sobie mistrzostwo, to muszę powiedzieć, że na nie zasłużyliśmy, bo w perspektywie całego sezonu byliśmy najlepsi – skwitował.

Komentarze